به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی در این خصوص اظهار کرد: توده‌های جدید ملخ‌های صحرایی از اواخر خرداد ماه به مناطق جنوبی کشور وارد خواهد شد که باید تصمیمات و راهکارهای لازم برای آن دیده شود.

وی تصریح کرد: احتمال تغییر مسیر توده‌ها‌ی ملخ به دلیل گرمی هوا و حرکت به سمت مناطق شمالی استان وجود دارد، لذا از سازمان جهاد کشاورزی شمال می‌خواهیم تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاروزی شمال استان نیز عنوان کرد: در شمال کرمان کار پایش ۴۸۰ هزار هکتار و در دو شهرستان ریگان و ارزوئیه در مجموع ۹ هزار و ۵۵۰ هکتار تا امروز با ملخ بالغ و پوره مبارزه شده است.

عباس سعیدی میزان اعتبار دریافتی جهاد کشاورزی شمال را در امر مبارزه با ملخ صحرایی ۷۰۰ میلیون تومان بیان کرد و ادامه داد: تاکنون ۸۵۰ میلیون تومان هزینه کرده‌ایم و پنج هزار هکتار پیش‌بینی برای مبارزه داریم.

وی ادامه داد: دسته‌های ملخ به دلیل خشکی مراتع، مستقیما روی باغ‌ها و مزارع می‌نشینند و مبارزه با آن‌ها هم باید صبح زود یا شب صورت گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاروزی شمال استان با اشاره به هجوم دسته‌های جدید ملخ صحرایی از ۲۵ خرداد ماه تاکید کرد: از ۱۰ تیر ماه ذرت‌ها سبز می‌شوند که اگر ملخ به این مزارع برسد کل محصول را از بین خواهد برد.

وی گفت: تا امروز خسارت آنچنانی ناشی از هجوم این ملخ‌ها نداشتیم چهار دستگاه خودرو برای سمپاشی نیاز داریم، ضمن این‌که اعتباری هم که قرار بود به ما داده شود، پرداخت نشده است.