به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حسین شاهمرادی در گفت‌وگو با برنا در خصوص کلاس دانش‌افزایی پیش فصل لیگ برتر فوتسال و فوتبال ساحلی برگزار شده در استان کرمان اظهار داشت: این کلاس‌ها برای داوران مفید است و برای آن‌ها آینده روشنی را رقم می زند.

وی افزود: خیلی خیلی ممنون هیئت فوتبال استان کرمان و آقای دکتر قرائی به جهت برگزاری چنین کلاس‌هایی هستیم.

شاهمرادی با بیان این که استان کرمان در برگزاری بسیاری از برنامه‌ها در کشور پرچم‌دار شده بیان کرد: در فدراسیون در حال برنامه‌ریزی هستیم که این کلاس‌ها بیشتر شود و کار عملی هم در آن‌ها انجام شود.

وی ادامه داد: کلاسی که برای داوران فوتسال و فوتبال ساحلی روز جمعه هفته پیش در استان کرمان برگزار شد، مفید و سودمند بود و فراگیری داوران حاضر در کلاس خوب بود و از دانش بالایی هم برخوردار بودند و این داوران قطعاً در لیگ استان خیلی به کار خواهند آمد.

شاهمرادی با اشاره به این که نمونه این کلاس را در استان تهران نداشته‌ایم، تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌ها و حمایت‌های آقای دکتر قرایی سطح کیفی داوری فوتسال در استان کرمان نسبت به سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته است.

وی اضافه کرد: مشخص است در این استان به صورت زیربنایی دارد، اقداماتی انجام می‌شود که از این بابت باید از آقای دکتر قرایی قدردانی و تشکر داشته باشم.

شاهمرادی حضور چهره‌هایی چون علیرضا کهوری و کوروش هاشمی در کمیته داوران هیئت فوتبال استان کرمان را سودمند ارزیابی و عنوان کرد: گرد آوردن این چهره‌ها که در داوری فوتبال و فوتسال کشور شناخته شده هستند، هنری است که ریاست هیئت استان به خرج  داده و باید از این جهت به ایشان دستمریزاد گفت.

وی افزود: داوران حاضر در دوره دانش افزایی فوتسال به لحاظ فیزیکی از از استایل خوبی برخوردار بودند و با توجه به آماری که گرفتیم عمدتاً تحصیلات بالایی داشتند وسنشان هم کم بود که در آینده نزدیک مطمئناً این داوران به کار فوتسال کشور خواهند آمد.

شاهمرادی در پایان گفت: به این داوران توصیه می‌کنم در همه زمینه‌ها، به مخصوص دانش داوری و آمادگی جسمانی رشد داشته باشند.