سید مهران عالم زاده ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به برنا گفت: مراسم و آئین های مرتبط با تاسوعا و عاشورای حسینی به مثابه بخشی از گنجینه‌های فاخر و ذخائر ارزشمند و جریان ساز فرهنگی در کشورمان، بیش از همه‌ی مناسک مذهبی، معطوف به جامعه و علی الاصول رویدادهایی «شهری» و «عمومی» به شمار می آیند.

وی ادامه داد: همیشه این توقع  و انتظار به جا و به حق در بین شهروندان  وجود داشته تا مدیریت شهری به شکل عام و شهرداری کرمان به شکل خاص، مسئولیت و نقش خود را در این زمینه به شایستگی ایفا کنند.

شهردار کرمان افزود: بر همین اساس و طبق سنت همیشگی، شهرداری کرمان اقدامات مختلفی را در راستای ایجاد فضای خاص و در خور ایام شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)، توسط واحدهای مختلف شهرداری در سطح شهر انجام می‌دهد.

عالم زاده گفت: برای برگزاری مراسم تعزیه، عزاداری و سخنرانی های مذهبی تاکنون نشست های مختلفی با هدف هم اندیشی و تعامل کامل با حضور شهرداری های مناطق، معاون  فرهنگی اجتماعی شهردار و مسئولان و نمایندگان  نهاد های متولی  از جمله  مدیران و کارشناسان دفتر نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه کرمان، حوزه های علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، بانیان و دست اندرکاران هیات‌های مذهبی برگزار شده است و بر ایفای شایسته نقش شهرداری در این خصوص و ایجاد تاسیسات موقت و بهسازی و متناسب سازی زیرساخت های موجود در مناطق چهارگانه شهرداری کرمان نظارت کامل دارند.

وی ادامه داد: برای رفاه حال عزاداران ، شهرداران مناطق چهارگانه شخصا از اماکن و محلات میزبان هیات‌های مذهبی، معابر اصلی و شریانی محل تردد دسته ها و هیات‌های مذهبی شهر کرمان بازدید کرده و از تناسب این اماکن و معابر، فضاهای سبز پیرامونی، آبخوری‌ها و سرویس های بهداشتی اطمینان حاصل نموده اند.

شهردار کرمان خاطرنشان کرد: مدیریت بازرسی و کارشناسان سامانه 137 موارد مرتبط با مساجد و تکایا، هیات‌های مذهبی، دسته‌های عزاداری و به ویژه آنچه که توسط ائمه محترم و معزز جماعات مساجد شهر کرمان و بانیان مراسم مذهبی به شهرداری منتقل شده است را به طور خاص و خارج از نوبت رسیدگی و تا حصول نتیجه پیگیری کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: طبق روال هر ساله تیم های امداد و نجات و اطفای حریق سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان نیز تحت نظارت معاونت خدمات شهری، با آمادگی و تجهیزات لازم در مکان‌ها و معابر برپایی مراسم و تردد دسته‌های  عزاداری  استقرار خواهند داشت.

وی با بیان اینکه سطح شهر با پرچم ها و پارچه‌های  مشکی، سیاه پوش شده است ، گفت: امیدواریم با همت و همکاری مدیران و پرسنل شهرداری، بتوانیم در زمینه خدمت‌رسانی به عزاداران حسینی در گوشه گوشه شهر کرمان به نحو شایسته انجام وظیفه کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: