به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ یوسف نجفی در تشریح محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) مرکز استان کرمان گفت: این طرح‌ها در همه شهرهای استان کرمان بویژه در مرکز این استان اجراء خواهند شد.

وی افزود: برای برقراری نظم و انضباط ترافیکی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) با اعمال محدودیت ترافیکی در خیابان‌های منتهی به اماکن مذهبی مانند حسینیه ثارلله، تکیه فاطمیه، تکیه عباسعلی، تکیه قائم، حسینیه سادات خوشرو و سایر امکانی که جمعیت عزاداران در آن حضور خواهند داشت، در تلاش هستیم تا نظم قابل قبولی برقرار باشد.

سرهنگ نجفی بیان کرد: شهروندان جزئیات محدودیت‌ها را در محل مشاهده خواهند کرد و ماموران پلیس راهور به همراه همکاران انتظامی در مکان‌های مختلف مستقر هستند و انتظار داریم مردم همکاری لازم را با پلیس داشته باشند.

سرهنگ نجفی خاطرنشان کرد: رانندگان عزیز اصرار نداشته باشند که حتما در نزدیکی محل اجرای مراسم پارک و به این سبب سد معبر و راهبندان کنند و تقاضا داریم در محل های مناسب و فضاهایی که پیش بینی شده پارک کنند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: نکته مهمی که مد نظر پلیس بوده و لازم است اجرایی شود از تردد و توقف وسایل نقلیه در داخل هیات‌های مذهبی برای مسائل ایمنی و امنیتی جلوگیری خواهد شد که این موضوع به خودروهای پلیس نیز ابلاغ شده است.

سرهنگ نجفی تصریح کرد: نکته حائز اهمیت دیگر مسئله سوارشدن و یا سوار کردن عزاداران در قسمت بار وسایل نقلیه است که بسیار مخاطر آمیز بوده و پلیس هم موظف است جلوگیری کند و رانندگان رعایت کنند تا نیاز به اعمال قانون پلیس نباشد.

وی در ادامه افزود: توجه به عابران پیاده از سوی رانندگان الزامی است زیرا در این ایام به ویژه شبها که عزاداران لباس تیره بر تن دارند برای رانندگان محدودیت دید ایجاد خواهد کرد و خود عابران هم به این مسئله دقت و از فضاهایی که روشنایی مناسب دارد تردد کنند.

رئیس پلیس راهور در پایان خاطرنشان کرد:همانطور که بارها اعلام شده است نصب هرگونه برچسب و نقوش بر روی شیشه ها و بدنه خارجی وسایل نقلیه ممنوع است و با توجه به ایجاد کاهش دید راننده، تصادفات رانندگی را به دنبال خواهد داشت و انتظار داریم حتما رانندگان به این مورد هم توجه کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: