به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ وحید کریم زاده، با اشاره به اینکه طرح ملی تابستانه با ورزش یکی از برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان(دفتر توسعه ورزش همگانی) به منظور توسعه ورزش همگانی و افزایش نشاط اجتماعی در جامعه است، گفت: اجرای این طرح با شعار «خانواده فعال، تابستان جذاب» با دستور وزیر ورزش و جوانان در دستور کار ادارات ورزش و جوانان استان‌ها قرار گرفته است.

وی هدف از اجرای طرح تابستانه با ورزش را ارتقای سلامت جسمی و روانی افراد، افزایش نشاط در جامعه، حضور حداکثری مردم در فعالیت‌های ورزشی، ترویج و اصلاح سبک زندگی بر مبنای فعالیت‌های بدنی و استفاده بهینه از اوقات فراغت و افزایش امید به زندگی برشمرد.

کریم زاده به برگزاری جلسات مختلف به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی بهتر این جشنواره اشاره کرد و افزود: جلسات برنامه ریزی به منظور برگزاری جشنواره در شهرستان کرمان به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان، در شهرستان‌های جنوبی به میزبانی شهرستان جیرفت، در شهرستان‌های شرق استان به میزبانی بم و شهرستان‌های شمال استان به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

وی تصریح کرد: این جشنواره از ۲۷ تیر ۹۸ تا ۸ شهریور در 23 شهرستان استان برگزار شد و هم اکنون به دلیل ماه محرم تعطیل شده است.

کریم زاده بیان داشت: طرح بیشتر در فضا‌های سبز، پارک‌ها و مراکز ورزشی با هدف پر کردن اوقات فراغت و ایجاد روحیه نشاط و شادی در خانواده‌ها برگزار شده است.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به هیئت‌های ورزشی درگیر در این طرح گفت: هیئت های ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی، ورزش‌های همگانی و انجمن‌های ورزشی (انجمن‌های دارت و طناب کشی) در کلیه جشنواره‌ها حضور فعال داشتند.

کریم زاده افزود: ایستگاه پزشکی و ورزشی با مدیریت هیئت پزشکی ـ ورزشی و با همکاری هلال احمر و مراکز بهداشت در شهرستان‌ها، ایستگاه مشاوره ورزشی با حضور کارشناسان و متخصصان ورزشی و ایستگاه نقاشی کودکان نیز از ایستگاه های فعال در طرح بوده اند.

وی موسیقی محلی و سنتی، بازی‌های تفریحی مثل مسابقه ماست خوری، رفتن توی گونی، مار و پله و ... و فعالیت‌های فرهنگی را از دیگر برنامه های این جشنواره عنوان کرد.

کریم زاده تصریح کرد: در مجموع این طرح مورد استقبال خانواده‌ها قرار گرفته و می‌توان از آن به عنوان یک طرح موفق یاد کرد.

وی بیان داشت: در این برنامه بیش از 170هزار نفر طی ۶ هفته (حدوداً هفته ای بیش از 27 هزار نیرو) در سراسر استان کرمان مشارکت داشته اند و استان کرمان به واسطه عملکرد خوب در اجرای طرح ملی تابستانه با ورزش در کنار استان های خراسان رضوی و آذربایجان غربی جزو سه استان برتر کشور معرفی شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: