به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ رضا بردبار با بیان این‌که اقامتگاه‌های بوم‌گردی فرصت بسیار مناسبی برای اشتغال بانوان در این استان فراهم آورده، اظهار کرد: «در حال حاضر ۶۲۱ نفر از بانوان و ۵۷۰ نفر از آقایان در ۳۲۴ اقامتگاه بوم‌گردی کرمان در حال فعالیت هستند».

وی افزود: «۱۲۶ اقامتگاه بوم‌گردی در سال ۹۷ در استان کرمان راه‌ا‌ندازی شد و زمینه‌ی اشتغال مستقیم ۳۸۰ نفر را مهیا ساخت که ۶۰ درصد این اشتغال متعلق به زنان است».

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: «بانوان این استان ضمن فعالیت در امر پذیرایی از گردشگران و امور جاری اقامتگاه‌های بوم‌گردی، می‌توانند با تهیه و فروش صنایع‌دستی درآمدزایی خوبی برای این اماکن ایجاد کنند».

وی با اشاره به این‌که در صنعت گردشگری با کمترین سرمایه‌گذاری می‌توان اشتغال مستقیم و غیرمستقیم زیادی ایجاد کرد، یادآور شد: «باید با همکاری بخش خصوصی زمینه‌ی آماده‌سازی زیرساخت‌های اقامتی و تبلیغاتی را بیش از گذشته فراهم آوریم».

بردبار با اشاره به پرداخت تسهیلات برای متقاضیان تاسیس اقامتگاه‌های بوم‌گردی افزود: «این تسهیلات پس از ارائه‌ی طرح توجیهی در کارگروه اشتغال تصویب می‌شود که در روستاها وام با سود شش درصد و بازپرداخت چهار ساله با یک سال تنفس است».

وی گفت: «در حال حاضر تمام اقامتگاه‌های بوم‌گردی در کرمان درجه دو هستند که در آینده پس از بررسی امکانات و میزان خدمات‌دهی در کمیسیون ماده‌ی ۱۸ به رتبه‌های کیفی درجه‌بندی می‌شوند».

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: «نظارت کامل و دقیقی بر اقامتگاه‌های بوم‌گردی این استان وجود دارد و در آخرین بررسی انجام شده، دو اقامتگاه به دلیل کیفیت پایین تعطیل و دو اقامتگاه دیگر نیز به دلیل نداشتن شرایط لازم به خانه مسافر تبدیل شد».

وی ادامه داد: «خانه‌های بوم‌گردی ظرفیت جدیدی در حوزه‌ی گردشگری این استان است که علاوه بر مزیت‌هایی چون تاثیر بسیار زیاد در مهاجرت معکوس از حاشیه‌ی شهر به روستا و خلق جدید فرصت‌های شغلی پایدار، بر میزان ماندگاری و اقامت گردشگران خارجی و داخلی افزوده است».

بردبار بیان کرد: «گردشگران و مسافران برای رزرو اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان کرمان می‌توانند از طریق سایت www.BiaBoom.com و یا www.Miras.kr.ir اقدام کنند».

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: