به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حسین امیری‌خامکانی افزود: مجلس در دو سه سال گذشته قوانینی در رابطه با رفع موانع تولید و ریل گذاری فصای کسب و کار داشته است.این همه تذکر و گلایه از کندی فضای کسب و کار و مجوز ها می شود و مقام معظم رهبری هم اخیراً اشاره به این مشکل داشته اند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار این است هر پرونده‌ای که در خصوص راه اندازی یک واحد تولیدی و یک کسب و کار جدید است مسئولین خودشان شخصاً پیگیر باشند حتی اگر باید در ادارات کل پیگیری نمایند خودشان کمک کنند تا مشکل حل شود و فرمانداری هم باید نظارت داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: همین رفتارها سبب می شود که پارسال با وجود ابلاغ منابعی از صندوق توسعه ملی به بانکها در کل کشور تفاهم نامه ها و قرارداد ها به پایان سال کشیده شد و جذب چندانی نبود امسال هم علیرغم اینکه مبالغی اعلام شده هنوز منتظرن‌بعضی دستگاه‌ها پروژه هایشان را اعلام نمایند و بعضی دستگاه های ملی از جمله صنعت و معدن و گردشگری اعلام نموده اند.

امیری‌خامکانی در خصوص پسته نیز گفت: شکر خدا امسال سال باردهی است ولی نیاز است که مسئولین به کمک باغداران با دقت هرچه بیشتر مسائل مربوط به بهداشت را رعایت نمایندو همچنین بحث نظم و امنیت و ترافیک کاری و حمل و نقل رعایت مسائل بهداشتی که پسته زرند از محموله‌های پاک و غیرقابل ایراد باشد.

وی تصریح‌کرد: با توجه به تحریم ها و رقیب سرسختی مثل آمریکا که تولید پسته اش به ۳۵۰ هزار تن رسیده و کشورهای هدف به اندازه کافی دنبال بهانه هستند و در خصوص قیمت ها نیز باید بازار کنترل و مدیریت شود.

امیری‌خامکانی تاکید کرد: در جلسه ای با مسئولین از جمله رئیس کل بانک مرکزی مسئله تامین نقدینگی مورد نیاز مطرح شد و گفته شد که هزینه های تولید بالا رفته، باید حداقل های مورد نیاز ریالی باغداران تامین شود تا پسته جمع آوری شده و صادرات انجام شود.

وی ابراز کرد: باغداران هم تا می توانند عرضه را کنترل نمایند که بازار اشباع نشود قیمت‌ها افت نکند و واسطه ها به خصوص اتباع بیگانه فعال نشوند.ضمن اینکه بورس پسته هم فعال است و انبار هایی در زرند، رفسنجان و کرمان در نظر گرفته اند.

وی تاکید کرد: مصرف آب بحث مهمی است که در ایام برداشت پسته مصرف بالا می رود مسئولین باید منابع و مصرف آب را مدیریت نمایند تا هم مشکلی برای خانواده ها ایجاد نشود و هم دستگاه های ضبط پسته بتوانند به کار خود ادامه دهند .

رییس مجمع نمایندگان اظهار کرد: در خصوص فضای مجازی هم که مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه گلایه شدید داشتند نیاز است همه آنهایی که دلسوز نظام و خود را در خدمت رهبری و ولایت می دانند کمک دهند و حواسشان باشد و هم در فضاها به صورت امر به معروف و نهی از منکر هم مواظب افرادی باشند که به تهمت و افترا و دروغ و تخریب می پردازند فضا نکنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: