میثم پاریزی، در گفت‌وگو با برنا با اشاره به اینکه جام خوشه چین با عنوان اختصاری رقابت های ورزش روستاییان و عشایر سراسر کشور است که در سه سطح استانی، منطقه ای و ملی برگزار می شود، اظهار داشت: این جام با هدف ایجاد شور، نشاط و تامین سلامت جسمانی و روانی روستاییان و عشایر، توسعه ورزش همگانی در مناطق روستایی از طریق تشویق و ایجاد انگیزه و فعال کردن مردم انجام می شود.

وی افزود: اولین دوره مرحله استانی مسابقات جام خوشه چین در استان کرمان با حضور 12 شهرستان در قالب ۶ رشته ورزشی به میزبانی شهرستان های کرمان، بافت و بم با شرکت ۴۶۶ نفر برگزار شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با اعلام اینکه شهرستان کرمان میزبان شش رشته ی بانوان و چهار رشته ی آقایان بود، تصریح کرد: رشته های طناب کشی، هفت سنگ مهارتی، چوب کشی، دو، فوتسال و والیبال بانوان و طناب کشی، دو، چوب کشی و هفت سنگ مهارتی آقایان به میزبانی کرمان برگزار شد.

پاریزی بیان داشت: فوتسال آقایان نیز به میزبانی بم و والیبال آقایان به میزبانی بافت انجام شد.

وی گفت: در پایان نتایج زیر حاصل شد:

نتایج مسابقات بخش آقایان در رشته‌های مختلف به میزبانی کرمان

رشته طناب کشی:

اول: شهرستان بافت

دوم: شهرستان کرمان

سوم: شهرستان رفسنجان

رشته هفت سنگ مهارتی

اول: امیرمحمد رجایی(بافت)

دوم:نیما رجایی(بافت)

سوم:مهدی دورکی(رفسنجان)

دوی ۲۰۰ متر

اول: احمدرضا غنچه پور(بافت)

دوم : محمدسیلانی(کرمان)

سوم : علی خدامی (بردسیر)

دو ۵۰۰۰ متر

اول: امیر حسین صادق زاده (کوهبنان)

دوم: محمد حیدر آبادی (بردسیر)

سوم: مهدی بیاتی پور(بافت)

چوب کشی ۷۰- کیلوگرم

اول: محمدجواد تقی زاده(بردسیر)

دوم: مهدی امیرشمسی(بافت)

سوم: علیرضا ابولی (رفسنجان)

چوب کشی ۸۵- کیلوگرم

اول: یونس جهانشاهی (عنبرآباد)

دوم: امیررضا سلطانی نژاد(بافت)

سوم: ابوالفضل صفری(رفسنجان)

نتایج مسابقات بخش بانوان در رشته های مختلف به میزبانی کرمان:

رشته فوتسال

اول: تیم بم

دوم: تیم کرمان

سوم: تیم بافت

رشته طناب کشی:

اول: شهرستان کرمان

دوم: شهرستان جیرفت

سوم: شهرستان عنبراباد

رشته هفت سنگ مهارتی

اول: شیوا غلام علیپور (بافت)

دوم: فاطمه زینلی (کرمان)

سوم:زهرا رشیدی (کوهبنان)

دو ۱۰۰ متر

اول: اسماء آذر مهر (بافت)

دوم : فاطمه ملایی( عنبر آباد)

سوم : فاطمه رجبی (انار )

دو ۲۰۰۰ متر

اول: ناهید پور حیدری (بافت)

دوم: زهرا بهاء الدینی (بردسیر)

سوم: مبارکه تیکدری(راور )

چوب کشی ۷۵- کیلوگرم

اول: مریم بوشاسب(بافت )

دوم: نیلوفر تدین (کرمان )

سوم: زهرا دهستانی (انار )

چوب کشی ۶۵- کیلوگرم

اول: شبنم پلاشی (جیرفت )

دوم: رقیه شجاعی (کرمان )

سوم: فاطمه مرادی (عنبر اباد )

نتایج مسابقات والیبال آقایان به میزبانی شهرستان بافت:

اول: بافت

دوم: جیرفت

سوم: کرمان

نتایج مسابقات فوتسال آقایان، به میزبانی شهرستان بم:

اول : تیم کرمان

دوم : تیم بم

سوم : تیم رفسنجان