به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ جعفر رودری افزود: بخش غالب جمعیت ارزوئیه روستایی است و بیش از 82 درصد جمعیت این شهرستان در روستاها زندگی می کنند که می طلبد برنامه های توسعه روستایی در این شهرستان به شکل ویژه پیگیری شود.

رودری تاکید کرد: پایه اقتصاد شهرستان ارزوئیه بر کشاورزی استوار است به طوری که طی هشت سال گذشته 75 درصد ایجاد شغل در این بخش بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان اظهار داشت: هزار و 600 نفر بیکار در سال 90 در شهرستان ارزوئیه وجود داشته و پیش بینی می شود سالانه 160 نفر وارد کار شوند در حالی که هدف گذاری انجام شده برای رفع معضل بیکاری این شهرستان سالانه 400 تا 500 فرصت شغلی است.

وی تصریح کرد: 15 پروژه در شهرستان ارزوئیه به تصویب رسیده که 166 میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری این تعداد طرح سرمایه گذاری است و تاکنون چهار میلیارد و 700 میلیون تومان سرمایه گذاری انجام شده که حدود 293 نفر از قبل اجرای این طرح ها در ارزوئیه مشغول به کار می شوند.

رودری بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده که 400 فرصت شغلی باید در ارزوئیه ایجاد شود اکنون خلا تعریف فرصت های شغلی را در این شهرستان داریم و باید 110 تا 120 نفر به کار گرفته شوند تا این بخش کامل شود.

وی با بیان اینکه پنج پروژه تاثیرگذار نیز در شهرستان ارزوئیه تعریف شده که در مجموع سرمایه گذاری 190 میلیارد تومان با ایجاد 400 شغل است افزود: در حوزه اشتغال خرد خانگی نیز ظرفیت خوبی در شهرستان ارزوئیه وجود دارد اما متناسب با تعددادی که معرفی شده جا دارد بیشتر در این زمینه کار شود.

براساس این گزارش، در این جلسه برخی مشکلات شهرستان ارزوئیه مانند تامین اینترنت برخی روستاها و مناطق، جابه جایی 2 روستای سیل زده، تامین گاز شهرستان ارزوئیه تا پایان سال جاری و گازرسانی به برخی مناطق و صنایع، خارج شدن بخشی از روستای دهسرد از محدوده منطقه حفاظت شده، مشکلات مطرح در زمینه استعلام های محیط زیست، اخذ تسهیلات کشاورزی، اختصاص آب به کارخانه های کرومیت که چاه آب کشاورزی دارند و یا به صورت شراکت با کشاورزان چاه دارند می توانند تا 2 و نیم لیتر بر ثانیه برای مصارف صنعتی موافقت شود؛ مطرح و در زمینه رفع این موانع بحث و گفت و گو و راهکار ارائه شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: