به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد صادق بصیری در سومین جلسه ستاد انتخابات استان افزود: برای برگزاری انتخابات بصورت تمام الکترونیکی در شهر کرمان، با وزارت کشور در حال رایزنی هستیم و اعتقاد داریم برگزاری انتخابات بصورت تمام الکترونیکی منجر به افزایش سلامت انتخابات و کاهش خطاهای احتمالی خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به اهمیت توجه به افزایش مشارکت مردم و گروه ها در انتخابات اظهار داشت: باید زمینه فعالیت تمامی احزاب و جریانات به نحوی فراهم شود که سلایق مختلف در انتخابات شرکت داشته باشند و به زودی جلساتی با احزاب و جریانات سیاسی برگزار خواهیم کرد.

بصیری تصریح کرد: در فرایند برگزاری انتخابات، معتقدیم رأی مردم حق الناس است و اجازه تخلف به هیچ فرد و یا گروهی داده نخواهد شد و تمامی اتفاقات را رصد می کنیم.

مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و دبیر ستاد انتخابات استان نیز در این جلسه با اشاره به تمهید زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات در استان گفت: امسال رقمی حدود سه میلیارد تومان برای تجهیز زیرساخت انتخابات و تأمین نرم افزارها پیش بینی شده است و مشکلی از حیث تدارکات و پشتیبانی نخواهیم داشت.

محمد رضا وفائی افزود: در بحث آموزش کارگزاران انتخابات، اخیراً دوره آموزشی خوبی برای تمامی بخشداران، فرمانداران و اعضای ستاد انتخابات استان در مشهد مقدس برگزار شد و باتوجه به انتخاب معاونان سیاسی فرمانداری ها به عنوان سرمربیان آموزش از سوی وزارت کشور، دوره های آموزشی لازم را در سطح استان برگزار می کنیم و از این حیث تمهیدات لازم فراهم شده است.

گفتنی است انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ۹۸ برگزار می شود.