به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ میثم پاریزی، در جلسه برنامه ریزی هفته پارالمپیک که با حضور موسی‌پور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان و روسا و نمایندگان هیئت های ناشنوایان، نابینایان و کم بینایان، جانبازان و معلولین و بیماران خاص در محل اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد، ضمن تقدیر از حاضران در نشست، اظهار داشت: شما متولی اصلی بحث ورزش در حوزه جانبازان و معلولین و بیماران خاص هستید که عاشقانه زحمت می کشید و این جای بسی تقدیر دارد.

وی به جلسه هماهنگی پارالمپیک اشاره و ابراز امیدواری کرد: بتوانیم در این هفته بهترین عملکرد و کار کاربردی را داشته باشیم و بتوانیم نمودش را در متن جامعه ببینیم.

پاریزی ورزش را یک پدیده اجتماعی که در جامعه تأثیرگذار است، اعلام کرد و افزود: باید این کار را کاربردی در بخش های مختلف نهادینه و جامعه را با مسائل ورزشی درگیر کنیم و اتفاقات خوبی را از طریق گستردگی این حوزه و جذابیت های ذاتی که این حوزه دارد، بتوانیم در سطح جامعه مشهود و ملموس ببینیم که تلاشی مضاعف می طلبد و باید همت کنیم با پشتکار و انگیزه و نشاط گام های موثری را در این بخش برداریم.

وی تصریح کرد: امیدواریم گرامیداشت این هفته و دقت نظر در برنامه هایی که قرار است، به صورت مطلوب ارائه شود، شروعی برای یک باب گسترده و جدید در حوزه جانبازان و معلولان باشد و بتوانیم فعالیت ها را در این بخش به صورت گسترده تر و بهتر داشته باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان داشت: انتظار داریم در گرامیداشت این هفته (هفته پارالمپیک) برنامه هایی را داشته باشیم که حضور معلولینمان را حتی برای اولین بار در سالن های ورزشی داشته باشیم، چرا که شاید این شروعی برای زندگی با نشاط تر برای این افراد باشد و می طلبد روی این مسئله بیشتر فکر شود.

پاریزی ابراز امیدواری کرد: این جلسه مقدمه ای برای برگزاری نشستی با حضور دستگاه ها و ارگان های مختلف باشد تا از کمک و ظرفیت آنها در این بخش استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه ورزشکاران جانباز و معلول ما برای کسب سهیمه، مشکلاتی دارند و در واقع در بخش هزینه ای و پولی که از طرف بنگاه های اقتصادی وارد استان می‌شود، عدالت رعایت نمی شود، گفت: من تفویض اختیاری را به لحاظ قانونی از خود وزیر دارم و قانون این اجازه را می‌دهد بخشی از بودجه بنگاه های اقتصادی با نظارت و هزینه کرد مستقیم ما انجام شود.

پاریزی از استاندار که مسئولیت شوارای عالی ورزش استان را دارد و مجموعه همدل و دلسوز استانداری خواست: کمک کنند تا این احقاق حق صورت گیرد و در واقع اگر قرار است بودجه ای در این استان از بنگاه های اقتصادی که مال مردم است و در راستای مسئولیت اجتماعی هزینه می شود، این بودجه به سمت عدالت اجتماعی سوق یابد و در بخش ورزش برای طیف گسترده ورزشکاران به ویژه ورزشکاران معلول نیز صرف شود.

وی ورزشکاران معلول را انسان های وارسته ای دانست که از هر فرصتی برای وارستگی بهره جسته اند و نشان داده اند معلولیت های فیزیکی نمی تواند محدودیتی در راه کسب افتخار باشد و افزود: باید این صلابت، نشاط و انگیزه را در بین این بخش از ورزشکاران که هم در کسب سهیمه و کسب سکو شناسنامه و افتخار ورزش کرمان هستند، ارج نهیم.

پاریزی تصریح کرد: باید کسب این افتخارات را حفظ کنیم، ارتقاء و آن را به المپیک تعمیم دهیم تا این اتفاق، رشد ما را در حوزه قهرمانی تضمین و تثبیت کند و بتوانیم با عدالت ورزشی شاهد روزهای خوبی برای ورزش استان کرمان باشیم.