به گزارش روابط خبرگزاری برنا از کرمان؛ سیدمصطفی آیت‌اللهی موسو در حاشیه بازدید از بناهای تاریخی اختیارآباد از اجرای محور گردشگری در این منطقه خبر داد و گفت: با توجه به تعدد بناهای تاریخی از جمله قلعه، حمام و خانه نصرت الممالک در شهر اختیارآباد محور گردشگری تعریف خواهد شد.

وی افزود: با پیشنهاد میراث فرهنگی و با حضور سرمایه‌گذاران، در هر یک از این عناصر تاریخی کاربری جداگانه‌ای جهت اقامت و پذیرایی از گردشگر دیده خواهد شد و در نهایت این محور به باغ فتح‌آباد ختم می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان ادامه داد: با اجرای محور گردشگری در شهر اختیارآباد، ضمن مرمت و احیای بناهای تاریخی، طی یک برنامه مشخص و برنامه‌ریزی شده، شاهد جذب گردشگر در این منطقه خواهیم بود و شهر اختیارآباد نیز رونق خوبی می‌گیرد.

آیت‌اللهی موسوی با بیان اینکه محورهای گردشگری متعددی در استان از جمله برای شهر سیرجان و کرمان در حال اجراست، در خصوص تامین مالی این پروژه عنوان کرد: با کمک میراث فرهنگی، تسهیلات کم‌بهره در اختیار سرمایه‌گذار قرار خواهد گرفت و استانداری نیز در تامین هزینه‌های مشاور طرح مساعدت لازم را انجام می‌دهد.

گفتنی است در جریان این بازدید که به دعوت شهرداری اختیارآباد و با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان صورت گرفت، روند کار مرمت و فعالیت‌های عمرانی شهرداری‌ در حمام تاریخی اختیارآباد و عمارت نصرت‌الممالک که به ثبت ملی رسیده‌اند، مورد بررسی قرار گرفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: