به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ مستند «آشنگ» به کارگردانی محمدصادق اسماعیلی از تولیدات واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان کرمان، جایزه بهترین فیلم مستند این جشنواره را از آن خود کرد.

فیلم مستند «آشنگ» به کارگردانی محمدصادق اسماعیلی درباره‌ی تعدادی زن است که در روستای مرزی ایران و پاکستان زندگی می‌کنند و همسرانشان به سودای یک زندگی اندکی آرام‌تر، فریب قاچاقچیان را خورده و مواد مخدری را جابه‌جا کرده‌اند، اما به دام افتاده و محکوم به حبس ابد هستند و این زنان به تنهایی بار سنگین زندگی در آن منطقه‌ی محروم را به دوش می‌کشند.

محمدصادق اسماعیلی پژوهش و کارگردانی، محمدحسین ملکی تهیه‌کنندگی، مهرداد اسکویی مشاور کارگردان، زانیار لطفی مدیر تصویربرداری، میثم شفیعی صدابرداری، عارفه رضامندپارسائی مدیر تولید، دانا کریم سنه تدوین، حسین قورچیان صداگذاری، حمیدرضا فتورچیان تصحیح رنگ، یاسمین مولایی عکاسی و مجتبی اسدی طراحی پوستر فیلم مستند «آشنگ» را انجام داده‌اند.

محمدصادق اسماعیلی، دانش‌آموخته دانشگاه صداوسیمای تهران است که پایان‌نامه‌ی مقطع کارشناسی ارشد خود را با موضوع مستندسازی تک نفره دفاع کرده است. وی تاکنون فیلم‌های مستند و داستانی مختلفی را نویسندگی و کارگردانی کرده و در جشنواره‌های داخلی و خارجی متعددی حضور داشته و جوایز مختلفی از‌جمله تندیس بهترین فیلم از جشنواره منطقه‌ای سینمای جوانان ایران، دیپلم افتخار هفتمین جشنواره ملی فیلم دانشجویی کشور، جایزه مستند المپیاد دانشجویی هنر، دیپلم افتخار جشنواره فیلم فانوس و … را کسب کرده و کارگاه‌های آموزشی متعددی را با موضوع فیلم‌سازی تک نفره و هنر مستقل برگزار کرده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: