به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ احمد صدری، با بیان این که  این جشنواره بستری برای حضور استعدادها روی صحنه است، اظهار داشت: ما قرار نیست در جشنواره موسیقی نواحی ایران کن فیکون کنیم؛  اما این جشنواره بستر مناسبی برای حضور استعدادها روی صحنه فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: همان طور که در جشنواره موسیقی جوان در تهران استعدادهای زیادی می‌بینیم، اما بسیاری از جوانان هم به دلیل وجود برخی هزینه‌ها نمی توانند به تهران بیایند و در این رویداد شرکت کنند.

دبیر جشنواره موسیقی نواحی توضیح داد: اگر شرایطی فراهم شود که مرکز استان ها، میزبان جشنواره‌ها شوند، شاهد حضور استعدادهای جوان بسیاری از سرتاسر ایران روی صحنه‌های اجرای موسیقی خواهیم بود. ما در همه استان‌های ایران جوانانی داریم که استعداد چشمگیری در عرصه موسیقی دارند. فراموش نکنید که ما امروز در زمینه موسیقی اقوام با جوانانی طرف هستیم که موسیقی در ضمیر خودآگاه ارادی آنها جا خوش کرده است و آنها این موسیقی ناخودآگاه و به صورت غیر ارادی فرا نگرفته‌اند.

صدری ادامه داد: متاسفانه فضای چندانی برای دیده شدن هنرمندان جوان وجود ندارد. ما موظف هستیم شرایطی برای دیده شدن این جوانان فراهم کنیم تا اول این موسیقی را به مردم خودمان بشناسیم و در گام بعدی بتوانیم با فرهنگ جهانی گفتگو کنیم. اما ما اول باید به شناخت کامل خودمان برسیم.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: