به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ نشست کمیته‌ی مقابله با پدیده گردوغبار با حضور دبیر ستاد ملی مقابله با گردوغبار سازمان حفاظت محیط زیست کشور و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان، مدیرکل منابع طبیعی استان و جمعی از مسئولان در محل استانداری کرمان برگزار شد.

دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گردوغبار در این نشست گفت: «مطالبه و پیگیری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان باعث شد امسال افزون بر٧٣ میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با ریزگردها در این استان جذب شود».

علی‌محمد طهماسبی افزود: «کرمان سومین استان در جذب اعتبارات گرد‌وغبار در سال ٩٨ بوده است».

وی ضمن تقدیر از برگزاری مرتب کارگروه گردوغبار کرمان و نظارت مدیریت استان بر عملکرد سازمان‌های مرتبط با ریزگردها، گزارشی از تحقیقات انجام شده در مناطق غبارخیز کشور و چگونگی توزیع اعتبارات ارائه کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز در این نشست اظهار کرد: «کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور با ١٧ درصد کانون گردوغبار و درگیری تمام سال با این معضل از کمبود اعتبارات در این حوزه رنج می‌برد».

سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی بیان کرد: «با وجود اعلام اختصاص اعتبار ٧٣ میلیارد تومانی امسال برای گردوغبار این مبلغ ٩ درصد اعتباراتی است که برای جنوب‌شرق و شرق در نظر گرفته شده است و کرمان نیازمند اعتبار بیشتری در این حوزه است».

وی در ادامه بر برگزاری مرتب کارگروه‌ها در استان کرمان اشاره کرد و گفت: «محیط زیست موظف است هر سه ماه این گزارشات را به ستاد کشوری اطلاع دهد».

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان افزود: «شهرداری با ایجاد کمربند سبز کمک بزرگی به حفظ شهر کرمان در برابر گردوغبار می‌کند و لازم است منابع طبیعی برای ایجاد کمربند سبز و احداث بادشکن زنده این ارگان را حمایت کند».

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: