به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حجت الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی در شورای اداری استان کرمان با حضور ریاست جمهور، اظهار داشت: استان کرمان دارای جغرافیای بزرگ و و سیعی بوده که چهار فصل است لذا دارای ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل زیادی است، ضمن آنکه مردمانی غیور، دلاور و مهد سرداران بزرگ است.

وی از جایگاه مناسب بخش کشاورزی استان در کشور سخن به میاطن آورد و بیان کرد: دولت حمایت لازم برای صادرات و عرضه محصولات کشاورزان باید انجام دهد تا کشاورزان با آرامش خاطر به کشاورزی بپردازد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که درصد بالای معادن کشور در استان کرمان است، خواستار شد: با احداث کارخانه‌های مناسب از خام فروشی جلوگیری ضمن آنکه با ایجاد صنایع فراوری فرصت‌های مناسب اشتغال برای جوانان فراهم می‌شود و امیدواریم شاهد صنعتی شدن استان کرمان باشیم.

وی با انتقاد از تاخیر پرداخت حقوق برخی کارگران با وجود آنکه در مقابل برخی حقوقشان را بی وقفه دریافت می‌کنند، عنوان کرد: باید رشد توسعه همه نقاط استان هماهنگ باشد تا شاهد منطقه کم برخوردار در استان کرمان نباشیم.

امام جمعه کرمان بیان کرد: تفاوت قابل توجهی بین دهک‌ها در استان کرمان وجود دارد همچنین بخش نقدینگی معادن و صنایع بزرگ در خارج استان است و با توجه به اینکه آلودگی این معادن در استان کرمان است لذا نیاز است همه نقدینگی این صنایع و معادن بزرگ به استان کرمان بیایند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان در پایان حذف خام فروشی، میدان دادن به جوانان و ایجاد اشتغال را از دیگر مطالبات مردم استان کرمان از دولت برشمرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: