به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ فهیمه دلفاردی خواستار رعایت اصول بهداشتی و امنیت زیستی توسط تمامی شاغلان صنعت پرورش ماهیان گرمابی منطقه جنوب کرمان شد و اظهار داشت: فعالان صنعت پرورش ماهیان گرمابی به منظور پیشگیری از ورود احتمالی عامل بیماری‌زا، اصول بهداشتی و امنیت زیستی شامل ضدعفونی عمومی وسایل، کنترل تردد پرسنل، شستشو و ضدعفونی مناسب پرسنل را رعایت کنند.

وی ادامه داد: اصول بهداشتی و امنیت زیستی باید تحت نظارت مدیر فنی بهداشتی در مزرعه برقرار و رعایت شود و وضعیت سلامت ماهی‌ها در مراکز تکثیر و مزارع پرورشی به طور روزانه بررسی و ثبت شوند.

مدیر واحد بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان گفت: آبزی‌پروران، هرگونه بروز علائم بیماری و وقوع تلفات مشکوک آبزیان را بلافاصله به ادارات دامپزشکی اطلاع رسانی داده و ماهی‌های تلف شده احتمالی را به طور روزانه جمع‌آوری و با استفاده از یکی از روش‌های کوره لاشه‌سوز و یا چاله آهک، دفن و امحاء کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به رخداد تلفات گسترده پرورش ماهی در رودخانه‌های دجله و فرات کشور همسایه، طی سال ۲۰۱۸ و گزارش سازمان جهانی بهداشت دام، مبنی بر تایید وقوع بیماری ویروسی KHV ) هرپس ویروس ماهیان کوی و کپور) به عنوان عامل تلفات که از دسته بیماری‌های خطرناک است، به این مساله توجه ویژه‌ای می‌شود.

دلفاردی اظهار داشت: خوشبختانه تا کنون وقوع این بیماری در جنوب کرمان گزارش نشده و برنامه مراقبت بیماری در سطح مراکز پرورش توسط ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه بیماری ویروسی KHV وابسته به دما است، بیان کرد: با توجه به سرد شدن هوا که با ماهیت رشد و شیوع ویروس تناسب و همگرایی دارد احتمال وقوع این بیماری افزایش می‌یابد و با نزدیک شدن به فصل سرما باید مراقبت‌های بهداشتی تشدید شود.

به گفته مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان سالانه ۲ هزار تن ماهی گرمابی و سردآبی از مزارع پرورشی، بندهای خاکی و استخرهای دو منظوره جنوب کرمان، برداشت می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: