به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدعلی دهقان در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان از واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی خواست تا مشکلات مربوط به سوخت را به سازمان صنعت، معدن و تجارت به صورت مکتوب ارائه دهند تا جهت جمع‌بندی به ستاد تنظیم بازار مرکز ارسال شود.

وی همچنین با اشاره به افزایش قیمت برخی از کالاها در پی اصلاح قیمت بنزین گفت: باید بازار را کنترل کرده و اجازه ندهیم افزایش قیمت صورت بگیرد.

دهقان افزود: بیشتر اقتصاددانان می‌گویند افزایش قیمت سوخت به طور متوسط دو تا سه درصد در افزایش قیمت کالاها تاثیر می‌گذارد و باید با سوءاستفاده‌کنندگان برخورد شود.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان بیان کرد: در خصوص مشکل سوخت خودروهای پخش کالا، باید آمار و ارقام قطعی داشته باشیم که کدام خودروها با مشکل مواجه بوده و چه تعداد دوگانه‌سوز هستند.

نماینده شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه بیان کرد: تصمیم‌گیران براساس کلاس و دسته‌بندی خودروها، کار سهمیه‌بندی سوخت را انجام داده‌اند، در طرح پیمایش، خودروهای درون شهری با توجه به سوخت و عملکرد شارژ می‌شوند. وی افزود: جایگاه‌های "سی ان جی" در ماه‌های آینده در مسیرهای شهرستانی جنوب استان افتتاح می‌شود و خودروها می‌توانند استفاده کنند.

نماینده شرکت نفت کرمان بیان کرد: نمی شود در این زمینه استانی تصمیم گرفت و نمی توانیم سهیمه سوخت تخصیص بدهیم و باید مرکز کشور تصمیم بگیرد.

مهدی حسینی‌نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در این جلسه گفت: دستگاه‌های اجرایی مصوبات ستاد تنظیم بازار را جدی بگیرند تا عملیاتی شود.

وی ادامه داد: ما به تنهایی نمی‌توانیم بازار را کنترل کنیم، از چند جلسه قبل بحث میوه شب عید مطرح شده اما کاری صورت نگرفته، باید همه دستگاه‌ها پای مصوبات باشند.

حسینی‌نژاد با بیان اینکه در شش روز گذشته 6 هزار بازرسی از سوی صمت و اصناف از بازار انجام شده است، تصریح کرد: در سطح بازار 10 تا 15 درصد افزایش قیمت صورت گرفته است و باید کنترل شوند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: