به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد جواد فدائی در همایش فصلی کارگزاران حج و زیارت استان کرمان با اشاره به ابعاد معنوی، اجتماعی و سیاسی حج افزود: حضور مردم در حج به عنوان قبله گاه مسلمانان و همچنین دیگر اماکن مقدس مثل کربلاو نیز حضور در راهپیمایی اربعین، فرصت های بسیار بی نظیری برای کسب معنویت بیشتر فراهم می کند تا افراد به دور از دغدغه های عادی زندگی جنبه های عبادی و معنوی خود را تقویت کنند.

وی با اشاره به جنبه اجتماعی حج تصریح کرد: سفر حج و اجتماع عظیم مسلمانان در این مراسم فرصتی برای تبادل افکار و فرهنگ ها، وحدت و انسجام مسلمانان فراهم می کند و تعیین زمان خاصی برای برگزاری مراسم حج از همین منظر قابل توجه است.

استاندار کرمان توجه به جنبه سیاسی حج را لازم دانست و افزود: اجتماع مسلمانان در کنار یکدیگر نشان دهنده قدرت مسلمانان است.

دکتر فدائی با اشاره به جنبه های مختلف حج اظهار داشت: هر چقدر شرایط برای حضور افراد در این مراسم مذهبی فراهم شود تا دغدغه های مردم از حیث توجه به جنبه های معنوی حج بیشتر شود، آن گاه شاهد بروز و ظهور ثمرات این حرکت عظیم در جامعه اسلامی خواهیم بود.

وی با اشاره به آیه 19 سوره توبه، ضمن تقدیر از زحمات دست اندرکاران حج و زیارت در استان کرمان گفت: خدمت به حجاج اگر همراه با ایمان و اعتقاد به خداوند و روز قیامت باشد و سبب ارتقای جنبه های اعتقادی مسلمانان شود بسیار ارزشمند است و کارگزاران باید قدر این فرصت و خدمت به حجاج را بدانند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: