به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ مجتبی شفیعی با اشاره به اینکه راسته بازار حاج آقا علی کرمان در سال‌های گذشته طی چند فاز مورد مرمت قرار گرفته است، گفت:در این عملیات‌های مرمتی ستون‌ها و سقف‌های این راسته بازار توسط اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمان مرمت و بازسازی شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون در یک عملیات مرمتی شش ماهه این راسته بازار مرمت، ساماندهی و کف سازی شده است، افزود:این عملیات مرمتی با توجه به آسیب‌های فراوان و وضعیت نامطلوب کف این راسته بازار انجام گرفته است.

شفیعی اظهار کرد:جذب مشارکت مالکین و بهره برداران بنا‌های تاریخی در عملیات‌ها و پروژه‌های مرمتی به منظور افزایش حس تعلق آن‌ها و حفاظت و صیانت از آثار تاریخی از اهداف و اولویت‌های وزارت میراث فرهنگی است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه راسته بازار حاج آقا علی بخشی از مجموعه تاریخی حاج آقا علی کرمان است، اظهار کرد:این مجموعه تاریخی علاوه بر بازار دارای عناصر دیگری همچون کاروانسرا، آب انبار، مسجد و مدرسه هست که به همت حاج آقا علی مشهور به زعیم الله در دوره قاجار بنا شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: