به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی در مراسم یادبود شهدای مقاومت و دانش‌آموزان و معلمان جان باخته در مراسم تشیع شهدای مقاومت در کرمان اظهار داشت: در جهان‌بینی اسلامی و دینی، اسلام برای شناخت انسان‌های برتر با مقیاس‌ها و معیارهایی که عمدتا مادی هستند معیارهای آن همخوانی چندانی ندارد اما در نگاه دینی برای اینکه تشخیص دهیم که چه کسی جلوتر و بالاتر از دیگران و در نگاه خدا عزیزتر است معیارهایی وجود دارد.

امام جمعه کرمان عنوان کرد: اولین مقیاس در جهان‌بینی اسلامی، علم است کسانی که می‌دانند، می‌فهمند و علم بیشتری دارند با کسانی که علم کمتری دارند در نگاه قرآنی با یکدیگر تفاوت دارند و در قرآن امده است، «هر کسی در میدان علم و دانش از دیگران پیشه می‌گیرند در نگاه دینی انسان بالاتری است».

وی اشاره به اینکه معیار دوم جهاد در راه خدا است، گفت: کسانی که در روزهای سخت به دنیا پشت و به خدا روی می‌کنند و با نیت خالص در میدان سخت جهاد حضور پیدا می‌کنند و و کسانی که حرکت نمی‌کنند و در روزهای سخت وارد کار و جهاد نمی‌شوند از نظر قران مساوی نیستند.

علیدادی‌سلیمانی معیار سوم را میدان سخت مبارزه با نفس و هوا و هوس‌ها دانست و افزود: این سه معیار قرآنی را در مورد شهید سلیمانی مرور می‌کنیم که معیار اول فهم است و شهید سلیمانی انسانی فوق‌العاده خوش فهم، اهل علم و درک بود و توانست به پیروزی‌های زیادی دست یابد.

وی با اشاره به اینکه یکی از کارهای شهید سلیمانی نزدیک کردن و در کنارهم قراردادن جبهه مقاومت با طراحی دقیق و حساب شده بود، بیان داشت: در آخرین سفرها حتی برنامه چندساله مقاومت را تدوین کرد و در اختیار جبهه مقاومت قرار داده بود.

علیدادی‌سلیمانی عنوان کرد: بخش دوم جهاد است و اصلا در زندگی سردار سلیمانی از دوران نوجوانی و جوانی که همه‌اش را در میدان جنگ تا روز شهادتش می‌گذرد و روزی را بدون جبهه، جنگ و شهادت نمی‌بینید کمتر فرماندهی به این طولانی در تاریخ می‌بینید که ۴۰ سال لباس رزم را از تن بیرون نیاورد و همیشه از جبهه به جبهه دیگر و از سنگری به سنگر دیگر و میدانی به میدان دیگر برود.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه پس از شنیدن وصیتنامه شهید حاج قاسم سلیمانی متوجه افکار بلند و دغدغه جدی ایشان خواهید شد، خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی تقوا در حد اعلاء و برتر داشت و آن هم از مواظبت و مراقبت جدی که داشت به وجود آمده بود.

وی بیان کرد: من در برخی از جلسات که برنامه‌ریزی برای تشییع پیکر شهید برگزار می‌شد شرکت می‌کردم که متاسفانه این حادثه ناگوار رخ داد و تعدادی از هم‌استانی‌ها و هم‌وطنان ما جان باختند، بعضی‌ها عنوان کردند که این مسئولین‌ مگر نمی‌دانستند این تعداد در این مراسم شرکت می‌کنند بینی و بین‌الله، خوش‌بین‌ترین آدم‌ها برآوردی از تشییع پیکر سردار سلیمانی می‌کردند که حداقل ۷۰ درصد بیشتر از پیش‌بینی‌ها مردم شرکت کردند .

علیدادی‌سلیماتی تصریح کرد: زمانی که خداوند تبارک و تعالی خواست کسی را عزیز کند دل‌ها را به سمتش می‌کشاند و این شهید فوق‌العاده در دل‌ها رسوخ پیدا کرد و برای همیشه در دل‌ها ماندگار شد و قطعا خونش از حیاتش اثرش بیشتر خواهد داشت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: