به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدصادق بصیری، درباره پی انتشار تصاویری از گواهی فوت جانباختگان در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی در کرمان که علت آن در گواهی فوت، مرگ در اثر "واکنش‌های حیوانی و غیر عمدی انسانی" درج شده بود اظهار داشت: اشتباهی که در این گواهی فوتی ثبت شده بود یک اشتباه سهوی بوده نه عمدی و تنها در یک مورد اتفاق افتاد که این مورد اصلاح شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمان افزود: از سوی استانداری و مسئولین استان کرمان، از تمامی خانواده‌های این حادثه دلجویی شده و این مورد هم اصلاح شده است.

او بیان داشت: رسیدگی به خانواده‌های داغدیده و بررسی مشکلات در دستور کار بوده که سریعا انجام شد و برای پرداخت دیه کامل این افراد نیز برنامه ریزی صورت گرفته است.

بصیری تصریح کرد: با حضور وزیر اطلاعات نیز موارد بررسی شد و با ارسال نامه‌ای از سوی فرمانده سپاه ثارالله استان و استاندار کرمان حضور مقام معظم رهبری مقرر شده است احتساب عنوان شهید نیز به زودی برای این افراد در نظر گرفته شده است.

او بیان داشت: گروه‌هایی نیز از سوی هیات دولت و وزارت اطلاعات تا اعلام نتیجه نهایی همچنان در حال بررسی وضعیت و موارد پیش آمده هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: