به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ رضا فلاح، در این خصوص اظهار داشت: ۱۸۲ نفر از پرسنل و ۵۰۹ نفر از نیرو‌های داوطلب هلال احمر با استقرار در ۱۴ نقطه از پایگاه‌های غربالگری کرونا در ورودی‌های استان، خودرو‌های وارد شده به کرمان را تب سنجی و پایش  می کنند.

او با بیان اینکه ۳۴ تب سنج در اختیار این پایگاه‌ها قرار داده شده است، افزود: این پایگاه‌ها از دهم اسفندماه گذشته تا دوم فروردین،  ۱۹۵ هزار نفر از سرنشینان خودرو‌های وارد شده به کرمان را تب سنجی و پایش کرده اند.

فلاح بیان داشت: در این غربالگری‌ها تاکنون ۲۶ نفر دارای علامت کرونا، یعنی: تب بوده‌اند که در این ایستگاه ها، نیرو‌های امدادی جمعیت هلال احمر ۱۴ نفر را که به بیماری کرونا مشکوک بودند به مراکز درمانی ارجاع دادند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه، گفت: اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر تا کنون به بیش از ۷ هزار نفر، نکات ایمنی و بهداشتی در خصوص مبارزه با شیوع ویروس کرونا را آموزش داده اند.

او افزود: با همکاری خیران داوطلب، تاکنون ۳ هزار و  ۲۰۰ عدد ماسک، هزار و ۲۰۰ جفت دستکش و هزار عدد مایع ضدعفونی کننده تولید و توزیع شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: