به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ رضا فلاح، در جلسه بررسی اقدامات انجام شده در مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان که امروز با حضور همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور و بصیری معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه ۲۷ شعبه هلال‌احمر در شهرستان‌های استان کرمان فعالیت می‌کنند و کرمان پشتیبان جنوبشرق کشور است، افزود: کرمان استانی حادثه‌خیز بوده و در سال گذشته نیز وقوع سیل را جنوب استان شاهد بوده است.

او با بیان اینکه در حوزه درمان بیمارستان اضطراری جمعیت هلال احمر را در کرمان داریم که به مردم خدمات می‌دهد اظهار کرد: ۸۰۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات این بیمارستان نیاز بود که ۷۰۰ میلیون تومان آن پرداخت شده است.

فلاح با اشاره به اینکه سه داروخانه هلال‌احمر در سطح شهرستان‌های کرمان، سیرجان و رفسنجان فعالیت می‌کنند گفت: داروخانه هلال‌احمر سیرجان در حال تعطیلی است و درخواست داریم کد این داروخانه غیرفعال نشود و همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه سیل امسال از سال گذشته متفاوت بود افزود: در چهار شهرستان قلعه‌گنج، رودبارجنوب، ریگان و کهنوج سیل اتفاق افتاد.

او با بیان اینکه خدمت‌رسانی از روز اول آغاز شده و هلال‌احمر از ساعات اولیه در مناطق سیل‌زده حضور پیدا کردند گفت: ۱۴۴ روستا درگیر سیل شدند و ۲۵۰ نیروی عملیاتی هلال در منطقه حضور دارند.

فلاح با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۸۰۰ خانوار در مناطق سیل‌زده استان درگیر سیل شدند تصریح کرد: ۱۲ هزار نفر دچار حادثه شده و ۵۱۰ نفر اسکان موقت شدند.

او با بیان اینکه در بحث کرونا نیز فعال هستیم و هلال‌احمر در ۱۷ ورودی استان مستقر است افزود: بیشترین خدمات در ورودی استان از سمت انار و استان یزد به کرمان است و کار غربالگری و تست مسافران انجام می‌شود.

استان کرمان ۱۸۳ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و شمال تا جنوب این استان هزار و ۴۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: