به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مراسم وزن کشی چهار وزن اول رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان در سالن مسابقات تامپره فنلاند برگزار شد که نمایندگان کشورمان در اوزان ۵۰، ۶۰، ۷۴ و ۹۶ کیلوگرم حریفان خود را شناختند تا از صبح فردا روی تشک بروند.

در وزن ۵۰ کیلوگرم علیرضا سرلک در دور اول به مصاف ساکورای از ژاپن خواهد رفت. وی در صورت پیروزی در دور دوم با برنده مبارزه کشتی‌گیران روسیه و هند مبارزه خواهد کرد. در این وزن ۱۵ کشتی‌گیر وزن‌کشی کرده اند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم یونس امامی بعد از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف مک ایزاک از کانادا خواهد رفت که در صورت پیروزی در مرحله بعد با برنده دیدار ازبکستان و فنلاند کشتی خواهد گرفت. در این وزن ۲۳ کشتی گیر روی باسکول رفته اند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد متقی نیا در دور نخست با مصطفی از مصر دیدار خواهد کرد که در صورت پیروزی مقابل کشتی‌گیر مصری در دور دوم به مصاف برنده دیدار کشتی‌گیران اسلوواکی و قرقیزستان خواهد رفت. در این وزن ۲۶ کشتی‌گیر حضور دارند.

در وزن ۹۶ کیلوگرم دانیال شریعتی‌نیا پس از استراحت در مسابقه اول در دور بعد به مصاف  با مورِک از آمریکا دیدار خواهد کرد و در صورت پیروزی در این دیدار در کشتی بعد به مصاف برنده دیدار مقدونیه و قزاقستان خواهد رفت. در این وزن ۲۰ کشتی‌گیر روی باسکول رفته‌اند.