به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛سید مهدی میراب باشی ر نشست پیگیری و بررسی مصوبات سفر سال گذشته معاونان وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی به کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: از مجموع اعتبار اختصاص یافته از محل ماده ۵۶ این بانک، ۴۵۰ میلیارد ریال به سد مخزنی تنگ سرخ، ۴۵۰ میلیارد ریال به سد مخزنی آبریز کهگیلویه، ۲۵۰ میلیارد ریال به سد سقاوه و ۲۰۰ میلیارد ریال آن نیز به جاده یاسوج- شیراز اختصاص یافته است.

میراب باشی با بیان اینکه بخشی از منابع مالی مورد نیاز این طرح‌ها با همکاری دستگاه‌های متولی تامین میشود افزود: این بانک تاکنون برای تسریع در اجرای طرح‌های جهش تولید، اشتغالزایی و توسعه استان گام‌های خوبی برداشته است.

مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون به نقش بسزای بانک‌ها از جمله بانک توسعه تعاون در تکمیل و راه اندازی طرح‌های عمرانی، اقتصادی، خدماتی، توسعه پایدار و پیشرفت همه جانبه استان اشاره کرد و ادامه داد: توسعه استان از اولویت‌های اصلی بانک توسعه تعاون است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه وبویراحمد دراین نشست با تاکید به گسترش روابط دوسویه با بانک توسعه تعاون گفت: این شرکت درراستای اهداف خود نیازمند همکاری وهمراهی بیش از بیش بانک توسعه تعاون استان است.

رسول فرهادی خواستار تسهیل و تسریع درانجام فرایند اداری وپرداخت منابع مالی مورد نیازبه مجریان طرح‌های آبی شد و افزود: بهره برداری کامل از این طرح‌ها با مشارکت بانک توسعه تعاون موجب رونق اشتغال، توسعه کشاورزی، صنعت، تامین آب شرب و گردشگری استان خواهد شد.

گفتنی است؛استان کهگیلویه وبویراحمد معروف به سرزمین رودخانه‌های خروشان و دارای ظرفیت‌های بی نظیر در حوزه آبی است که با وجود ۵۷ رودخانه سالانه ۱۰ درصد از روان آب‌های کشور را تولید می‌کند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: