به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛اسفندیار مختاری دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت دیشموک با حضور در مناطق دورافتاده و صعب العبور رودریش و پاتاوه آجم ضمن بررسی مشکلات این مناطق از نزدیک توانمندی‌های مردم این منطقه را مورد بررسی قرار داد.

مختاری اذعان داشت: از زمان استقرار بنیاد علوی با انتخاب سفیر این مناطق سعی کردیم بصورت کلی و ریز تمام موارد و مشکلات را بررسی و  طبق رسالت بنیاد علوی سند سازی کنیم.وی گفت:  اگر مدیران‌کل و مدیران شهرستانی همکاری و تعامل داشته باشند مشکلات بخش دیشموک تا حدودی مرتفع می‌شود و محرومیت از منطقه خارج خواهد شد.

دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی دیشموک افزود: در همین راستا در بحث عمرانی خانه‌های فرسوده و قدیمی این منطقه بررسی شده و ان‌شاءالله بزودی مشکل ساختمان این عزیزان رفع خواهد شد و این امر بصورت مشارکتی با کمیته امداد امام خمینی ره محقق خواهد شد.

مختاری متذکر شد: در حوزه اشتغال زایی سعی کردیم توانمندی‌های این منطقه را بررسی و با استقرار بانک در منطقه تلاش خواهیم کرد در بحث اشتغالزایی مردم این منطقه با توجه به استعداد و توانایی آنها تسهیلات لازم را پرداخت کنیم.

دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت دیشموک  گفت: برنامه‌های دیگری در حوزه سلامت در این مناطق اجرا شده و در ادامه خدماتی هم ارائه می‌شود.

در پایان اسفندیار مختاری گفت: تمام رسالت بنیاد علوی توانمندسازی و محرومیت‌زدایی از بخش دیشموک است و انتظار داریم استاندار محترم، فرماندار، مدیران شهرستانی  و همه مسئولان از این فرصت استثنایی غافل نشوند و جهت برطرف کردن مشکلات بخش دیشموک مساعدت و مشارکت لازم را انجام دهند تا ان‌شاءالله مردم دیشموک با کلمه محرومیت خداحافظی کنند.

وی از بررسی مشکلات منطقه آجم در خصوص مشکلات جاده، آب و کشاورزی خبر داد و گفت: اگر مسوولان استانی و شهرستانی همکاری لازم را با بنیاد علوی داشته باشند انشاالله در رفع مشکلات تمهیدات لازم به کار گرفته می‌شود.

آفتابی ساکن آجم گفت: عمده مشکلات پاتاوه آجم آب آشامیدنی، جاده و پمپاژ آب کشاورزی است که امیدوارم مسوولان به این منطقه نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: