به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛سرهنگ آسمند اظهار داشت: این شهدای والامقام در تپه نورالشهدا یاسوج، گلزار شهدای یاسوج، دانشگاه‌های دولتی، آزاد، فنی و حرفه‌ای خواهران، علوم پزشکی، اداره اطلاعات، تیپ ۴۸ فتح، سپاه فتح استان و صدا و سیما آرامیده اند.

وی ادامه داد: همچنین مردم شهر‌های دوگنبدان، باشت، بهمئی، چرام، لنده، دیشموک، سوق، دنا، پاتاوه و مارگون نیز هر کدام میزبان یک یا دو شهید گمنام هستند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان از ساماندهی ۹۰ درصد از یادمان‌های شهدای گمنام استان خبر داد و گفت: هم اکنون ساماندهی گلزار مطهر شهدای دیشموک و سوق نیز با ۷۰ درصد پیشرفت کاری در حال اجرا است.

آسمند اضافه کرد: همچنین ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ساماندهی یادمان شهدای گمنام شهر یاسوج با ۸ شهید والامقام بی نام و نشان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: طرح ساماندهی یادمان ۸ شهید گمنام در تپه نورالشهداء یاسوج هم اکنون در حال انجام است.

۵۲۸ گلزار شهدا با هزار و ۸۸۰ مزار در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد تاکنون ۹۴ درصد معادل هزار و ۷۷۰ مزار ساماندهی شده است.

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۷ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: