به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 240 بیمار در بیمارستانهای استان بستری می باشند که 98 نفر از این بیماران مبتلای قطعی و 13 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 51422 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

یزدان پناه اذعان داشت: از 465 نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود  ٤٤ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه بود. همچنین از 284 نمونه رپید تست 17 درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های بهمئی، کهگیلویه و گچساران هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان داشت: سرعت سرایت کرونای دلتا بسیار بالاست و علائم کرونای دلتا با آبریزش بینی، تب و گلو درد آغاز می‌شود و شبیه سرماخوردگی است که در کمتر از ۴۸ ساعت علائم آن بروز می‌کند.

یزدان پناه در ادامه گفت:معمولا همه اعضای خانواده در هر سنی درگیر می شوند و روند پیشرفت علایم سریع می باشد و احتمال مرگ و میر زیادتری نسبت به کروناهای چینی و انگلیسی دارد. توصیه می شود ضمن تزریق واکسن، حتما رعایت دستورالعمل های بهداشتی، عدم حضور در هر تجمع و دورهمی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی، تهویه مناسب ساختمانها رعایت شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: