خسارت ۸۵۶ میلیاردی سیل به بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از خسارت بیش از ۸۵۶ میلیارد تومانی سیل به تولیدات و تاسیسات بخش کشاورزی این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛سید علی معتمدی‌پور در سرکشی از یک مزرعه پرورش ماهی خسارت‌دیده از سیل اظهار کرد: از ده روز پیش همه اقدامات هشداری و تامینی به همه تولیدکنندگان و بهره‌برداران به صورت تفکیکی و مستمر انجام شد و اگرچه در کاهش خسارات موثر بوده اما حجم بالای بارندگی‌ها وقوع حادثه و خسارت را اجتناب‌ناپذیر کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد که از طرف وزیر جهاد، حکم تام‌الاختیار برای رسیدگی به مشکلات کشاورزان گرفته، افزود: بیشترین خسارت ناشی از سیل در بخش آبزیان بوده و از ۲۶۰ مزرعه پرورش ماهی، ۱۸۰ مزرعه به طور کامل و یا جزئی آسیب دیدند.

وی با بیان اینکه با همه وجود در کنار تولیدکنندگان هستیم، تصریح کرد: بخش آبزیان، پمپاژها و تاسیسات آب و خاک، اماکن دامی، کانال‌ها و سراب‌های کشاورزی، اراضی برنج‌کاری و صیفی و سبزی و برخی باغات آسیب جدی دیدند.

معتمدی‌پور گفت: در سرجمع، بارش‌های رگباری اخیر بیش از ۸۵۶ میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت زده است و با توجه به تداوم سامانه بارشی این خسارات بیشتر خواهد شد.

معتمدی‌پور همچنین به تخریب سراب‌ها و کانال‌های انتقال آب به بیش از یکهزار و ۷۰۰ هکتار اراضی برنج‌کاری در حاشیه رودخانه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: اگر با فوریت این سراب‌ها ترمیم نشوند همه این مزارع خشک خواهند شد و حجم خسارات بالا خواهد رفت.

نماینده تام‌الاختیار وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: راه ارتباطی و آنتن‌دهی در چندین منطقه استان قطع شده و حجم خسارات در این مناطق هنوز براورد نشده است.

معتمدی‌پور تاکید کرد: همه طرح‌های تولیدی خسارت‌دیده از سوی واحد مدیریت بحران جهاد کشاورزی بازدید شدند و میزان خسارات با دقت براورد و اقدامات جبرانی انجام می‌شود و هیچ نیازی به مراجعه حضوری نیست.

انتهای پیام

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار کهکیلویه و بویراحمد

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار کهکیلویه و بویراحمد

    اخبار برگزیده