خسارت ۳۱ میلیارد ریالی سیل به شبکه های برق کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از خسارت 31 میلیارد ریالی سیل و طوفان های چند روز گذشته به شبکه های توزریع نیروی برق این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛جمال معتمدی زاده در حاشیه بازدید از برخی روستاهای شهرستان مارگون به رسانه ها گفت: متاسفانه خسارت وارده سیل و طوفان های شدید چند روز گذشته به شبکه های توزیع نیروی برق در استان کهگیلویه و بویراحمد 31 میلیارد ریال بوده که امیدواریم در بارش روزهای آینده شاهد خسارت به شبکه های برق در استان نباشیم.

وی با تشریح این خسارات، اظهارداشت: 12 اصله پایه، 10 دستگاه ترانسفورماتور و سه کیلومتر شبکه برق در شهرستان های درگیر با سیلاب ها و طوفان ها متاسفانه دچار خسارت شدید شدند که در همان شرایط بحرانی جوی، اقدامات لازم برای تامین برق پایدار به مشترکین انجام و تمامی مشترکین از نعمت برق پایدار برخوردار شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی مشترکین برق اکنون در این استان از نعمت برق پایدار برخوردار بوده و مشکلی در زمینه تامین برق مشترکان نداریم.

معتمدی زاده از آماده باش بیش از 25 اکیپ عملیاتی و اتفاقاتی برای بارش های احتمالی روزهای آینده هم خبرداد و خاطرنشان کرد: بیش از 100 نیروی انسانی هم اکنون بصورت گروه بندی با وظایف مشخص درحال آمادگی برای تامین برق پایدار مشترکین بسر می برند. 

وی افزود: بیشترین خسارت وارده سیل و طوفان به شبکه های توزیع برق در این استان مربوط به شهرستان بویراحمد با خسارتی حدود یک میلیارد تومان بوده و البته اکنون در هیچ نقطه ای از این شهرستان گزارشی مبنی بر قطع برق نداریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از مشترکین خواست در صورت قطع برق با تلفن 121 تماس گرفته و اطلاعات لازم را در اختیار اپراتورهای اتفاقاتی قرار دهند.

معتمدی زاده گفت: در سیل و طوفان تابستانی امسال بدلیل تعویض 400 کیلومتر از شبکه های سیمی به کابلی در سال گذشته، کمتر شاهد خسارات این حوادث غیرمترقبه به شبکه های برق بودیم که در نظر داریم در سالجاری تمامی شبکه های توزیع برق استان به کابلی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از هزار و 800 روستای دارای سکنه که از نعمت برق پایدار برخوردار هستند دارد، یادآورشد: با وجود بسته شدن محورهای ارتباطی برخی از این روستاها بدلیل سیل و طوفان، اما برق این روستاها اکنون تامین و روستانشینان در ارتباط با برق پایدار مشکلی ندارند.

انتهای پیام 

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار کهکیلویه و بویراحمد

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار کهکیلویه و بویراحمد

    اخبار برگزیده