به گزارش خبرگزاری برنا ازگرگان:میترا رمضانی با اشاره به اینکه به  ۶۶ هزار نفر در کل کشور شرکت خواهند کرد ، استان گلستان 1044 نفر شرکت کننده در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری دارد. اظهارکرد: از میان ۱۰۴۴ هزار نفر شرکت کننده استان گلستان در این آزمون ۱۵۲نفر خانم و ۸۹۲ نفر آقا میباشد.

وی افزود: این آزمون برای جذب کارشناسان رسمی توسط مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه کشور و تولیت سازمان سنجش مورخ 20 شهریورماه در گلستان ، به مدت 2 ساعت برگزار می شود.

رئیس مرکز کارشناسان رسمی قوه قضاییه گلستان سهمیه مورد نیاز استان را در این آزمون 135 نفر اعلام و افزود: این مرکز در حال حاضر ۱۹۶ نفر کارشناس دارای پروانه و ۳۵ کارآموز داردکه با برگزاری این آزمون بخشی از نیروی مورد نیاز تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: این آزمون در ۶۰ رشته کارشناسی برگزار می شود که سوالات آن نیز شامل 55 الی 65 تست با 10 تست عمومی و 45 تست تخصصی است، همچنین مدت زمان پاسخگویی به سوالات 2 دقیقه است.

 وی زمان اعلام نتایج آزمون را 2 ماه بعد از برگزاری آن اعلام کرد و گفت: ظرفیت های اعلام شده در هر رشته فقط پذیرای شرکت کنندگانی است که امتیاز لازم را کسب کنند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در صورت قبولی در آزمون کتبی باید در آزمون مصاحبه علمی نیز موفق به اخذ نمره قبولی شوند و سپس وارد مرحله کارآموزی شوند.

رئیس مرکز کارشناسان رسمی قوه قضاییه گلستان رعایت پروتکل های بهداشتی برای افراد شرکت کننده را الزامی ذکر و خاطرنشان کرد: برگزاری این آزمون به دلیل شیوع کرونا در سال 98 به تعویق افتاد و فراخوان برگزاری آزمون سال 99 نیز با لحاظ شرایط کرونایی اعلام خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: