به گزارش خبرگزاری برنا گلستان؛ فرهاد میقانی در خصوص آخرین وضعیت امداد رسانی به زلزله زدگان رامیان اظهار کرد: در پی زمین‌لرزه ۵.۱ ریشتری بامداد دوشنبه در رامیان، روستای قورچای با ۱۰۲ خانوار با جمعیت ۳۴۴ نفر، روستای الهادی با ۴۸ خانوار با جمعیت ۱۴۶ نفر، روستای ویرو با ۲۲۵ خانوار با جمعیت ۸۱۵ نفر، روستای پاقلعه با ۹۸ خانوار با جمعیت ۳۰۴ نفر و روستای پل آرام با ۳۱ خانوار با جمعیت ۹۶ نفر در این توابع شهرستان متأثر از حادثه بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان بیان کرد: در مجموع تعداد آسیب دیدگان از این حادثه ۳۰۵ خانوار با جمعیت ۱۲۲۰ نفر بوده که امدادرسانی شدند.

وی کل مصدومین این زمین‌لرزه را ۴۱ نفر اعلام کرد و افزود: ۲۲ مصدوم توسط نیروهای هلال‌احمر و اورژانس به‌صورت سرپایی مداوا و ۱۱ نفر هم توسط عوامل امدادی هلال‌احمر و اورژانس به بیمارستان منتقل شدند. همچنین ۸ مصدوم نیز با استفاده از خودروهای شخصی به مراکز درمانی منتقل شدند.

سرپرست هلال‌احمر گلستان خاطر نشان کرد: طی این مدت ۲۰ تیم عملیاتی جمعیت هلال‌احمر متشکل از ۶۷ نیرو در مناطق زلزله‌زده حضور داشتند. ۴ دستگاه آمبولانس، ۱۲ دستگاه خودرو کمک دارسبک و یک دستگاه موتورسیکلت به همراه ۲ دستگاه خودروی ترابری سنگین به مناطق تحت تاثیر زلزله اعزام شد. تاکنون ۲۰۰ تخته پتو، ۵۰ دستگاه چادر امدادی، ۱۰۰ تخته موکت و ۲۳۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته در اختیار خانوارهای زلزله‌زده قرار گرفت. امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: