به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ هادی هاشمیان اظهار کرد: دست کم 8 پرونده مربوط به مفاسد اقتصادی به تازگی در دادسرای مرکز استان ثبت شده  که چون در مرحله تحقیقات است فعلا امکان اطلاع رسانی نیست اما پس از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست  رسانه ای خواهیم کرد .

هادی هاشمیان به موضوع پرونده پولشویی هم اشاره کرد و گفت: با اقدامات خوب دستگاه قضایی از خروج هزار و 200 میلیارد تومان پول و 30 کیلوگرم شمش طلا از استان و کشور جلوگیری شد و خطر زمین خوردن یکی از موسسه های مالی بزرگ کشور رفع شد.

هاشمیان ادامه داد: پرونده اداره راه و شهرسازی در مرحله صدور کیفرخواست است و پرونده اداره شیلات هم در مرحله تحقیقات است .

وی گفت: امروز دستگاه قضایی با جدیتی که در امر مبارزه با فساد دارد عملا دست در لانه زنبور کرده است و این یکی از علل نیش خوردن دستگاه قضایی است .

این مقام ارشد قضایی استان از رسانه ها خواست : از بستر رسانه  به دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد کمک کنند و حیاط خلوت های متخلفان را ناامن کنند.

هادی هاشمیان افزود: هیچ خط قرمزی برای پیگیری گزارش های فساد نداریم به شرطی که گزارش ها مستند و محکمه پسند باشد .

وی گفت: در مبارزه با فساد مردم  هم به میدان آمده اند و تعدادی از پرونده های فساد در استان از جمله پرونده غله پس از پیگیری گزارش های مردمی که به شماره همراهم ارسال کرده بودند ،تشکیل شد.

رئیس کل دادگستری استان ، بار دیگر نظارت کمرنگ را پاشنه آشیل دستگاه های در مقابله با فساد خواند و گفت:  نظارت تکلیف قانونی و شرعی مدیران است و اگر جدی گرفته شود تخلف ها به حداقل می رسد.

هادی هاشمیان از اقدامات و همراهی رسانه ها با دستگاه قضایی استان قدردانی کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: