به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ موسی بی باک در آیین افتتاح دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی گلستان اظهار کرد: جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد استان تاثیر گذار است و این طرح در سه فاز اجرا خواهد شد که فاز اول آن شناسایی و اولویت بندی ظرفیت ها در حوزه مشاغل خانگی ، فاز دوم توانمند سازی متقاضیان و فاز سوم آن توجه به اقتصاد بازار می باشد.

وی به شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در این طرح اشاره کرد و گفت: بومی بودن، سن بالای 18 سال ، نداشتن بیمه کارفرمایی و عدم اشتغال تمام وقت از جمله این شرایط است.

به گفته مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان توجه به بازار مهمترین بحث مشاغل خانگی است که بایستی در اجرای آن اهتمام داشته باشیم.

وی افزود: تولید مبتنی بر بازار،توانمند سازی متقاضیان  کاهش میزان وابستگی به تسهیلات، توجه به تجارت الکترونیک، بازنگری در رشته های قبلی مشاغل خانگی که در حال حاضر توجیه ندارد و توجه به رشته های نوین در اجرای این طرح توجه شده است.

وی تصریح کرد: توجه ویژه به نقش و جایگاه نهاد های توسعه ای نیز در این طرح میتواند بسیار اهمیت داشته باشد و امیدواریم به طور هدفمند و به نحو احسن بتوانیم این طرح را اجرایی کنیم.

بی باک گفت: برای افرادی که صرفا متقاضی دریافت تسهیلات هستند فرایند دیگری وجود دارد.

وی همچنین بیان داشت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در استان ها با مسئولیت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا و در آن کارآفرین شناسایی و پرداخت تسهیلات انجام می شد.

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: