به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان: هادی حق شناس امروز چهارشنبه 2 مهر در سومین جلسه شورای استانی مهارت با حضور معاون وزیر کارتعاون و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره بیش از 200 هزار شهید جنگ تحمیلی تصریح کرد: یکی از مهمترین نمایه های انقلاب صنعتی در غرب که موجب تولید ثروت شد، مهارت آموزی و آموزش بود و با توجه به وجود 67 هزار بیکار در سطح گلستان ، تلاش ما ارتقا مهارت و بهبود کیفیت آموزش در راستای اشتغالزایی است.

وی افزود: در حال حاضر 522 هزار شاغل در گلستان فعال هستند و طی سال گذشته بیش از 30 هزار شغل ایجاد شده و در سال جاری نیز تلاش داریم ایجاد 30 هزار شغل را محقق کنیم.

استاندار گلستان در ایجاد جلسه خواستار توجه ویژه رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور به تجهیزات 118 مرکز آموزش دولتی در گلستان شد.

حق شناس گفت: باید آموزش ها در مراکز به معنای واقعی کاربردی باشند تا افراد پس از دوره آموزی مهارت لازم را جهت ایجاد شغل کسب کرده باشند.

وی ادامه داد: امروز معنای سواد در دنیا تغییر یافته و در واقع کسانی که توانایی و مهارت ایجاد تغییر را دارند به عنوان افراد باسواد می شناسند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: