به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ عبدالرضا فاضل اظهار کرد: طبق اعلام ستاد ملی کرونا، در کشور میانگین بستری بیماری کرونا در کشور ۱۲/۲بیمار است در حالیکه این عدد در استان گلستان، ۱/۳۸ بیمار است.  

عبدالرضا فاضل افزود:طبق اعلام ستاد ملی کرونا پیک سوم بیماری کووید ۱۹ در تعدادی از استان های کشور شروع شده است.

وی خاطرنشان کرد: انشالله در استان گلستان شاهد این وضعیت نباشیم و این مستلزم رعایت قوانین و شیوه نامه های بهداشتی ستاد ملی کرونا است.

 وی یادآور شد: شهرستان های گمیشان، مراوه تپه، آق قلا، علی آباد و مینودشت در وضعیت سفید، و شهرستان بندرگز در وضعیت قرمز است و مابقی شهرستان های استان در وضعیت زرد قرار دارند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت استان گلستان زرد است، در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی ستاد کرونا، وضعیت آرامش استان از بین خواهد رفت.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت استان در زمینه کرونا، خاطرنشان کرد: از ۱۵ لغایت ۳۱ شهریور ماه تعداد ۳۹ مورد بستری مربوط به افراد ۶ تا ۱۸ ساله استان بود که ۲ نفر کرونا مثبت اعلام شدند.

وی افزود: از ۱ تا ۵ مهر ماه تعداد ۴ مورد بستری در این رده سنی داشتیم که هیچ مورد مثبت نبود.

فاضل تصریح کرد: از ابتدای اسفند تا سوم مهر ماه، بیش از ۱۱۹ هزار بازدید از ۲۶۵۷۰ اماکن و مراکز طبخ غذا که در استان فعال هستند، توسط نیروهای بهداشتی انجام شد.

 وی خاطر نشان کرد: در این بازدیدها، ۶۹ هزار مرکز دارای فعالیت خوب، ۱۶ هزار و ۳۸ مورد به مراکز قضایی معرفی و تعداد ۶۵۶ مورد هم پلمپ شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: از ۱۵ لغایت ۳۰ شهریور از ۲۳ هزار و ۵۰ مدرسه استان، تعداد ۱۱۱۷ مدرسه مورد بازدید کارشناسان بهداشتی قرار گرفت.

وی اعلام کرد: در این بازدیدها مشخص شد که ۸۹ درصد بهداشت فردی، ۶۶ درصد ماسک زدن و ۸۸ درصد فاصله اجتماعی در مدارس گلستان رعایت شد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: