به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ هادی حق شناس امروز چهارشنبه 23 مهر در جلسه شورای پدافند غیرعامل ضمن تسلیت به مناسبت 28 صفر و وفات پیامبر عظیم الشان اسلام، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، تصریح کرد: کشور ما علی رغم دارا بودن ظرفیت منابع نفتی، گازی، انرژی، گردشگری و کشاورزی جز 10 کشور بلاخیز جهان است که نیاز است توجه ویژه ای در تمام دستگاه های اجرایی به مباحث پدافند غیرعامل صورت گیرد.

وی افزود: فرمانداران سراسر استان موظفند در هفته نکوداشت پدافند غیرعامل تمامی دستورالعمل ها را به دستگاه های اجرایی شهرستانی ابلاغ کنند.

استاندار گلستان گفت: خوشبختانه اطلاع رسانی صداوسیما و رسانه های استان پیرامون ویروس کرونا مناسب بوده بطوریکه منجر به رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم شده و ضریب نفوذ استان را به 1.3 درصد رسانده درحالیکه متوسط کشور 10 برابر این رقم است.

حق شناس یادآور شد: توجه رسانه ها در موضوعات پدافند غیر عامل موجب پیشگیری عمومی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: اقدامات صورت گرفته از سوی اداراه کل دامپزشکی در مواجهه با بیماری لکه سفید که سال گذشته مزارع پرورش میگو استان در درگیر کرد، شایسته تقدیر است چرا که گلستان توانست با مقابله صحیح با بیماری لکه سفید در سال جاری به پرورش دوباره میگو بپردازد در حالیکه این بیماری در مزارع جنوب چند سال مانع پرورش میگو می شود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: