به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ حجت الاسلام نورعلی دیلم در گفتگو با اهالی رسانه اظهار کرد: مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور که امروز به عنوان دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور شناخته میشود جهت حمایت و پشتیبانی از مساجد، ائمه جمعه و مدارس اهل سنت کشور دایر و غیره دایر شده است.

وی افزود: در مجموع بیش از 4 هزار نفر از علمای اهل سنت در مجموعه مرکز بزرگ اسلامی از خدمات این مجموعه برخوردار میشوند.

حجت الاسلام دیلم گفت: در سطح استان یک هزار و 700 مسجد و 108 مدرسه تحت حمایت این مرکز وجود دارد و در 78 نقطه شهر و روستا نماز جمعه اهل سنت برگزار میشود.

وی با تاکید بر اینکه وحدت بین شیعه و اهل سنت به راحتی به دست نیامده است متذکر شد: یکی از وظایف ذاتی ما که دفتر مقام معظم رهبری نیز بر عهده ما گذاشته است مستحکم کردن این وحدت است و ما اجازه نخواهیم داد هیچ کس در هر تریبونی، هر لباس و هر جایگاهی به این وحدت صدمه بزند.

وی تصریح کرد: خدمات مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور مختص به اهل سنت نیست و هر قشری چه شیعه و چه سنی همه و همه باید در کنار هم برای تحکیم وحدت و تقریب در جامعه اسلامی تلاش کنیم.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور بیان داشت: قبل از اینکه دشمن به سراغ ما بیاید با شناخت و پژوهش مانع حمله آنان به وحدت و اسلام شویم و در این حوزه جریانات رسانه ای بسیار میتواند تاثیر گذار باشد.

وی گفت: نشریه فرانسوی چندین بار به قرآن کریم اهانت کرده است بنابراین هشتگ «من عاشق محمد رسول الله» هستم و تحریم خرید کالاهای فرانسوی از موضوعاتی است که در هفته وحدت به آن تاکید شده است.

وی در ادامه به تلاقی 17 ربیع الاول با 13 آبان اشاره کرد و گفت: این روز فرصت بسیار خوبی است که به موضوع هفته وحدت و استکبارستیزی بپردازیم.

حجت الاسلام دیلم  تصریح کرد: 53 برنامه در هفته وحدت در نظر گرفته شده است و در طول هفنه در تمامی شب ها صدا و سیما برنامه هایی را با محوریت وحدت پخش خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: یادواره شهدا و تجلیل از خانواده شهدا، برگزاری همایش و برنامه ها برای دانش آموزان، بانوان، مدارس علمیه در هفته وحدت در نظر گرفته شده است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: