به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ کاظم نوروزی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان با اشاره به اقدامات انجام شده در ستاد احسان اشاره و اظهار کرد: حفر و تجهیز 3 حلقه چاه کشاورزی، احداث 5 کیلومتر کانال کشاورزی، بهسازی و بازسازی دومورد ایستگاه پمپاژ آب کشاورزی، 17 مورد تامین آب شرب، طراحی 4 مورد پل ویژه تردد روستاییان، ساخت، بهسازی و بازسازی 21 مدرسه، احداث 5 کانون قرآنی، برق رسانی به 2 روستا، برگزاری 2 هزار اردو های فرهنگی و زیارتی برای مردم و دانش آموزان، برگزاری 50 مسابقه فرهنگی ورزشی، برگزاری 20 مورد کلاس های فنی حرفه ای، تهیه 2 هزار بسته لوازم التحریر برای دانش آموزان، تهیه 9 هزار و 500 بسته معیشتی و موارد دیگر از جمله اقدامات انجام شده در ستاد احسان است.

وی در ادامه بیان داشت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی در سال 1395 بنا بر دغدغه رهبر معظم انقلاب و با هدف ایجاد 1000 نقطه آباد در سراسر کشور در سپاه پاسداران و با هدف گذاری آبادانی 1000 دهستان ایجاد شد.

وی با تاکید بر اینکه در این قرارگاه از نیروهای نخبه بسیجی استفاده میشود، تصریح کرد: در استان گلستان 7 دهستان با ظریب محرومیت 8 و 9 به قرارگاه مرکزی در تهران اعلام شد که در نهایت دهستان های کرند با 12 روستا، دهستان مراوه با 28 روستا و دهستان زرین گل با 21 روستا و در مجموع 61 روستا به استان ابلاغ شد که تحقیقات میدانی در این روستاها انجام و نقشه راه ترسیم شد.

نوروزی گفت: عرصه فرهنگی و اجتماعی، تعلیم و تربیت، معیشت و اشتغال، سلامت و زیرساخت و عمران پنج عرصه ای بود که قرارگاه پیشرفت و آبادانی برای انجام مأموریت در این روستاها در دستور کار خود قرار دارد.

وی متذکر شد: عرصه فرهنگی و اجتماعی با هدف ایجاد نظم و امامت و مرجعیت در روستا با محوریت امام مستقر در روستا در نظر گرفته شد.

نوروزی با اشاره با پیشرفت عرصه تعلیم و تربیت در روستاها اشاره کرد: در عرصه تعلیم و تربیت با محوریت دانش آموزان و معلمان تلاش خوایم کرد سطح آموزشی روستائیان را ارتقاء دهیم که در همین راستا اقداماتی مثل برگزاری جشن تکلیف، رنگ آمیزی و شاداب سازی مدارس و آموزش های فنی و حرفه ای انجام شده است.

نوروزی ضمن تاکید بر اینکه ماموریت قرارگاه در دهستان های محروم پنج ساله است یادآور شد: با شعار «از مردم با مردم برای مردم» در چهار عرصه تعلیم و تربیت، اشتغال، سلامت و فرهنگ و اجتماعی در فاز اول این طرح 117 پروژه اجرا کرده ایم.

نوروزی گفت: اجرای 17 پروژه آبرسانی شرب شامل بازسازی و احیای چشمه، ساخت مخزن بتنی و فلزی و احداث خط انتقال در کارگروه زیرساخت و عمران قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا در دستور کار قرار گرفته است.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا گلستان همچنین بیان داشت: تلاش کردیم در روستاها با تثبیت مشاغل روستایی، اشتغال پایدار برای روستاییان ایجاد شود زیرا تسهیلات فقط باعث بدهکار شدن مردم میشود.

وی همچنین بیان داشت : در کارگاه اشتغال و معیشت بازدید منظم و ارائه خدمات کارشناسی بخش کشاورزی به دامداران، زنبورداران و باغداران پیگیری و انجام شد.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا گلستان به عرصه سلامت هم که مد نظر قرارگاه می باشد نیز اشاره کرد و گفت: افرادی تحت عنوان سفیران سلامت برای حضور در روستاهای مورد نظر آموزش دیده اند تا دو موضوع سبک زندگی اسلامی و تغذیه سالم را در این مناطق اجرایی و پیگیری نمایند.

 

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: