به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ سید محمد مرتضوی در بازدید از گروه های جهادی محلات شرق گرگان از تشکیل ستاد پشتیبانی اقتصادی در محلات گرگان خبر داد و اظهار کرد:گروه های جهادی محلات با حمایت قرارگاه اقتصادی سردار دلها با هدف کمک به مردم در هر محله در حوزه های شناسایی کسب و کار های محلی، شناسایی خانواده های آسیب دیده از لحاظ اقتصادی و فعالیت در حوزه فرهنگی با کمک دفاتر فرهنگی محلات فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: در مجموع هدف از این اقدام توانمندی محلات از لحاظ اقتصادی است و همچنین تلاش میشود توانمندی های فردی را از طریق ایجاد آموزش و تشکیل صندوق های کمک کننده افزایش دهیم تا این موضوع به توسعه اشتغال منجر شود.

وی گفت: برنامه ریزی شده است تا محصولاتی که در محلات تولید میشود در بازار های محلی و همچنین در خارج از شهر به فروش برسد تا از این طریق زمینه فعالیت و توانمندی اجتماعی را افزایش دهیم.

در ادامه ناصر گرزین نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرکان نیز در حاشیه این بازدید اظهار کرد: خوشبختانه قرارگاه اقتصادی به کمک گروه های جهادی محلات آمده است و بناست گروه های جهادی در قالب توانمند سازی محلات فعالیت داشته باشند.

وی افزود: صندوق های قرض الحسنه اشتغال، مساعدت به بنگاه های اقتصادی محلات، شناسایی نیازهای محلات برای این طرح تعریف و ساختار خوبی در این زمینه در 10 مورد تدوین شده است.

وی تصریح کرد: از توانمندی های دستگاه های مختلف نظیر میراث فرهنگی، اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی،فنی و حرفه ای، صنعت، معدن و تجارت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و غیره در این طرح استفاده خواهیم کرد و واحد بسیج نیز در این زمینه ورود پیدا خواهد کرد.

وی تاکید کرد: توسعه اشتغال خانگی و ایجاد بازار فروش از اهداف این طرح میباشد.

گرزین ادامه داد: کمیته اشتغال و توسعه مشاغل خانگی و کمیته کاریابی به دنبال توسعه بنگاه های کوچک اقتصادی در محلات هستند.

وی در پایان از گروه جهادی سردار دلها به دلیل تامین جهیزیه برای 10 زوج که در روز 5 آذر به آنان تحویل داده خواهد شد تشکر نمود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: