به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ هادی حق شناس در جلسه مشترک شورای هماهنگی ترافیک و کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان که فرمانداران سراسر استان نیز بصورت ویدیو کنفرانس با این جلسه در ارتباط بودند, تصریح کرد: راکبان موتور سوار سهم قابل توجهی در سوانح و حوادث درون شهری و برون شهری دارند و قریب ۷۰ درصد موتورسواران حادثه دیده از ناحیه سر ضربه خوردند و این نشان از اهمیت استفاده از کلاه ایمنی دارد

وی افزود: نیاز است جلسه شورای ترافیک به طور ماهیانه در فرمانداری ها تشکیل شود تا بتوانیم تعداد صدمه دیدگان حادثه ها را حتی به اندازه یک نفر کاهش دهیم.

استاندار گلستان یادآور شد :کمیته ارتقاء فرهنگ ترافیک بسیار پر اهمیت است و باید تلاش کنیم فرهنگ درست رانندگی خصوصاً در زمینه راکبان موتورسیکلت آموزش داده شود.

حق شناس خاطرنشان کرد : ۴۸ نقطه پرحادثه در محدوده شهر ها شناسایی شده که تاکنون ۲۰ درصد آن مرتفع گردیده و نیاز است شهرداران بهبود نقاط حادثه خیز را در اولویت اقدامات خود قرار دهند.

وی ادامه داد :خوشبختانه میزان تلفات جانی استان طی ۷ ماهه امسال نسبت به مشابه سال قبل از ۱۸۵ نفر به ۱۵۵ نفر کاهش یافته اما حقیقتاً نیاز است با فرهنگ سازی و آموزش این تعداد تلفات انسانی را کاهش دهیم.

استاندار گلستان گفت: اداره کل راه و شهرسازی باید اهتمام ویژه ای به بهبود روشنایی مسیرها و تامین شانه های خاکی داشته باشد تا جاده ها عاملی برای حوادث نباشند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: