به گزارش خبر گزاری برنا از گرگان؛ سید محسن حسینی در جلسه با عبدالجلال ایری نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت زهکشی اراضی اولویت دار استان به ویژه در ترکمن و گمیشان و طرح های تامین منابع آب درشهرستان های غرب استان بحث وتبادل نظر شد.

حسینی اظهار کرد: رهاسازی آب از سد وشمگیر برای اراضی پایین دست هر چند با مشکلات فراوان ، انجام شد و بخشی از این اراضی آبیاری شد.

وی افزود: از طرح های مهم در حال انجام در منطقه ترکمن و گمیشان زهکشی اراضی اولویت دار است واز مجموع عملیات زهکشی انجام شده توسط شرکت آب منطقه ای استان، 22 هزار هکتار به اتمام رسیده است و تنها چند مشکل اجتماعی کوچک دارد که فرماندار قول حل آن را داده اند.

وی افزود: همچنین در 6 هزار هکتار زهکشی که هم اکنون در حال انجام است نیز پیشرفت 42 درصدی را شاهد هستیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان تصریح کرد:43 کیلومتر از 56 کیلومتر زهکشی اصلی ، 79 کیلومتر از 146 کیلومتر زهکش درجه 2، 7 ونیم سازه از 32 سازه اصلی و 57 سازه از 230 سازه فرعی در حال حاضر انجام شده است که برای باقی مانده کار 230 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

حسینی افزود: ما برای انتقال آب خزر به شمال استان منتظر تخصیص وزارت نیرو هستیم که با توجه به اجازه ندادن محیط زیست هنوز این امر صورت نگرفته است.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: