به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ ابراهیم کریمی با اشاره به نقش انتخابات آتی در تقویت بنیان نظام جمهوری اسلامی اظهار کرد: ‌اصل و محتوای روند برگزاری انتخابات با حضور بازرسان انتخابات انجام می شود.

وی اضافه کرد: سلامت انتخابات برای کشور بسیار حائز اهمیت است و نظارت بر انتخابات بسیار جدی گرفته خواهد شد چرا که باعث تقویت اعتماد عمومی در جامعه می شود. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان اظهار کرد: مشارکت حداکثری، اولویت اصلی نظام بوده و تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور در استان اندیشیده شده است.

کریمی با اشاره به اینکه هیات بازرسی انتخابات به موجب مواد 31 قانون انتخابات ریاست جمهوری و 69 قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور شکل گرفته است، خاطر نشان کرد: در این قانون وزارت کشور مامور اجرای قانون انتخابات است و اجازه دارد تا هیات هایی تحت عنوان بازرسی برای حصول اطمینان از حسن اجرای قانون منصوب کند. 

وی با بیان اینکه آگاهی پیش شرط برگزاری انتخابات قانونمند است تاکید کرد: با ارائه آموزش های دقیق و مستمر بازرسان و مجریان به احکام قانونی مسلط می شوند. 

به گفته کریمی، برای هر صندوق رای یک نفر بازرس مستقر است و تا پایان شمارش آرا و درج صورت جلسات بازرسان در کنار مجریان هستند. 

کریمی یادآور شد: تا پایان انتخابات رسیدگی به شکایات در دستور کار قرار دارد و شماره تلفن 32480132 الی 4 و 111  به صورت شبانه روزی آماده رسیدگی به تخلفات احتمالی کاندیداها است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: