لایروبی کانال‌های چپاقلی و خوزینی در خلیج گرگان ضروری است

استاندار گلستان گفت: در کنار لایروبی کانال آشوراده، نیاز است کانال‌های چپاقلی و خوزینی هم لایروبی شوند و پمپاژ آب هم به مصوبه اول اضافه شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ علی محمد زنگانه در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان:

برآورد اعتباری لایروبی کانالها پنج هزار میلیارد ریال بوده که هزار میلیارد ریال آن اختصاص یافت.

وی افزود: موضوع احیای خلیج گرگان و لایروبی کانالهای آن خیلی مهم است و همه متولیان امر باید بطور جدی‌تر این مساله را دنبال کنند.

زنگانه تصریح کرد: در کنار لایروبی کانال آشوراده، نیاز است کانال‌های چپاقلی و خوزینی هم لایروبی شوند و پمپاژ آب هم به مصوبه اول اضافه شود.

وی بیان داشت: همه دستگاه‌های متولی مانند مدیریت بحران و محیط زیست در بخش لایروبی و وزارت نیرو در بخش پمپاژ آب، باید اقدامات اساسی را انجام دهند.

وی گفت: در بستر گرگان‌رود ۱۷۷ آب‌بندان غیرمجاز وجود دارد که مدیریت و کنترل آن باید سریع‌تر انجام و این آب‌بندان‌ها تعیین تکلیف شوند.

استاندار گلستان گفت: بدون شک، در احداث این آب‌بندان‌های غیر مجاز، برخی مدیران ترک فعل کرده اند که برای این افراد پرونده تشکیل شده و ما از حق مردم نمی‌گذریم و با متخلفین برخورد خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی مدیران نه تنها مدیریت بحران ندارند، بلکه در ایجاد بحران نقش اساسی دارند.

استاندار زنگانه گفت: به منظور مدیریت مصرف آب، همه چاه های غیرمجازی که در شعاع ۲ کیلومتری چاه های مجاز حفر شده اند باید مسدود شوند و همه چاه های مجاز نیز باید کنتور نصب کنند. 

انتهای پیام

 

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار گلستان

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار گلستان

  اخبار برگزیده