امسال ۴۴ پروژه ورزشی در مدارس گلستان افتتاح می شود

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: در سال جاری ۴۴ پروژه ورزشی مختص دانش آموزان و در محیط مدارس در سراسر استان افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از گرگان؛ سید رضا نظری در نشست خبری با رسانه ها اظهار کرد: برای توجه به موضوع تحصیل در آموزش و پرورش ستاد ارتقا علمی با ده رویکرد ایجاد و هیئت های اندیشه ورز تشکیل شد.

وی افزود: در حوزه تهذیب، اقدام به تشکیل قرارگاه قرآنی کردیم و در سال جاری ۱۴ هزار دانش آموز استان تحت پوشش این قرارگاه قرار خواهند گرفت.

نظری در خصوص موضوع ورزش در آموزش و پرورش گفت: فضاهای ورزشی درون مدرسه ای در روزهای پنجشنبه و جمعه به صورت رایگان در اختیار والدین و دانش آموزان قرار می گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان در ادامه بیان داشت: در سال جاری ۴۴ پروژه ورزشی مختص دانش آموزان و در محیط مدارس در سراسر استان افتتاح خواهد شد.

وی همچنین گفت: دبیر خانه والیبال کشور را در استان گلستان ایجاد کردیم تا دانش آموزان مستقیم وارد تیم های ملی دانش آموزشی شوند.

نظری افزود: دیدار با معلمان، دیدار با پیشکسوتان، عیادت از فرهنگیان بیمار، دیدار با خانواده شهدا و مراسم پیاده روی فرهنگیان از جمله برنامه های هفته معلم است.

مدیر کل آموزش و پرورش تصریح کرد : در موضوع انتخاب معلم نمونه یک هزار ۶۹۲ نفر شرکت کننده داشتیم که از این تعداد ۹۰۹ معلم در مدرسه حائز رتبه شدند و در نهایت ۹۱ نفر انتخاب شدند که از این تعداد ۱۲ نفر به مرحله استانی راه پیدا کردند.

وی خاطرنشان کرد: در سطح کشور ۱۷ نفر در سطح کشور منتخب شدند که یکی از منتخبین از استان گلستان است.

وی در ادامه گفت: ۶ میلیارد تومان لوازم بهداشتی به مدارس گلستان داده شده است.

وی در خصوص استفاده از ظرفیت والدین در مدارس بیان داشت: هر کجا والدین نقش فعالی در مدرسه داشته باشند آن مدرسه پیشرفت خواهد کرد.

انتهای پیام 

 

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار گلستان

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار گلستان

  اخبار برگزیده