۱۲۰ حریق در علف زارهای هرز و حاشیه شهر از ابتدای خرداد تاکنون

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان گفت: ۱۲۰ مورد حریق علفهای هرز از ابتدای خرداد ماه در گرگان و حاشیه شهر رخ داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ موسی الرضا صفری با بیان اینکه حوادثی مانند آتش سوزی علفهای هرز، گندم زار، سفال گندم، آسانسور، غرق شدن در آبندانها و حریق منازل مسکونی بعلت آتش سوزی لوازم برقی جزء لاینفک روزهای گرم سال است از ابتدای خرداد ماه ۱۲۰ مورد حریق علفهای هرز در سطح شهر و برخی از نقاط حاشیه شهر به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی گرگان اعلام گردید که تیمهای عملیاتی از نزدیکترین ایستگاه به محل جهت اطفاء اعزام شدند.

وی ادامه داد: متأسفانه گزارش‌ها نشان داده که خطای انسانی دلیل عمده آتش‌سوزی‌ها بوده و به واسطه یک سهل انگاری ساده مانند پرتاب ته سیگار در بوته و علفزار، ایجاد شعله، از بین بردن علف هرز به روش سوزاندن و رها کردن بطری‌های شیشه‌ای و قوطی‌های فلزی براق در طبیعت، از مهم‌ترین عواملی هستند که به گسترش آتش در محیط زیست دامن می‌زند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان با اشاره به اینکه لازم است همه مجتمع های مسکونی و اصنافی که در مجاورت مراتع و زمین‌های غیر محصور استقرار دارند به منظور جلوگیری از سرایت آتش‌سوزی‌های احتمالی و بروز خسارات مالی، نسبت به علف‌زنی و ایجاد مانع در اطراف محل خود اقدام کنند.

انتهای پیام 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گلستان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گلستان

    اخبار برگزیده