استاندار گلستان: آب بندان های غیر مجاز بستر گرگانرود تا دی ماه تخریب می شود

استاندار گلستان گفت: حجم قابل توجهی از آب بندان های غیرمجاز و یا در بستر رودخانه های استان خصوصاً گرگانرود مانع از دسترسی پایین دست به آب میشود که باید تا دی ماه تخریب شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ علی محمد زنگانه در جلسه شورای اداری شهرستان گمیشان اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به مصوبات سفر رییس جمهور، حرکت در مسیر پیشرفت شهرستان گمیشان شتاب گرفته است.

وی افزود: حق آبه گرگان رود باید به زمین های پایین دست برسد و البته تخریب تمامی آب بندان های غیرمجاز و یا در بستر رودخانه امری ضروری است.

زنگانه گفت: حجم قابل توجهی از آب بندان های غیرمجاز و یا در بستر رودخانه های استان خصوصاً گرگانرود مانع از دسترسی پایین دست به آب میشود که باید تا دی ماه تخریب شود.

وی تصریح کرد: روند برگزاری میز خدمت در شهرستان گمیشان بسیار مناسب بوده و مردم از این طریق می توانند دغدغه های خود را به مسئولان منتقل و شاهد تسریع در رفع مشکلات خود باشند.

وی به تفاهم‌نامه‌ای که طی روزهای اخیر بین استان گلستان و استان بالکان ترکمنستان منعقد شد اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه زمینه اجرای اقدامات مشترکی را فراهم می آورد که شهرستان گمیشان می تواند یکی از شهرستان هایی باشد که می تواند نقشه تاثیرگذاری در مراودات دو طرف داشته باشد و با اجرای بازارچه مرزی زمینه همکاری بیش از پیش فراهم شود.

استاندار گلستان تاکید کرد: پیگیر جدی موضوع اجرای طرح آب شیرین کن در شهرستان گمیشان هستیم و امیدواریم به زودی اقدامات مناسبی در این خصوص انجام شود.

وی مجتمع پرورش میگو گمیشان را ظرفیتی منحصربه‌فرد و قابل توجه در راستای اشتغال و توسعه شهرستان و استان عنوان کرد و بیان داشت: اولویت ما در ادامه برنامه‌های این مجتمع اشتغال بومیان و شرکتهای تعاونی محلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گلستان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گلستان

    اخبار برگزیده