زنگانه خبر داد: رقابت بین سرمایه گذاران پروژه ریلی اینچه برون_شاهرود_طبس_ بندرعباس

استاندار گلستان گفت: در بودجه سال جاری برای این مسیر ریلی ردیف اعتباری تعیین شده اما سرمایه گذارانی برای اجرای این پروژه ۲۲ هزار میلیارد تومانی وجود دارند.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ علی محمد زنگانه در دیدار با فاطمه سادات حمیدیان رئیس مرکز توسعه و سیاست های راهبردی وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: منافع خط ریلی اینچه برون_شاهرود_ طبس_ بندرعباس تنها برای استان گلستان نیست بلکه ضمن بهره برداری استان های در طول این خط آهن، مسیری تحول آفرین برای کشور است.

وی افزود: با توجه به تمایل کشورهای شمالی نظیر ترکمنستان و قزاقستان این خط ریلی مسیری استراتژیک و آینده نگرانه محسوب می شود.

زنگانه گفت: استانداران، نمایندگان ولی فقیه، نمایندگان مجلس، نمایندگان ادوار و اتاق های بازرگانی استان های این مسیر حمایت خود را از اجرای این پروژه اعلام کرده اند.

وی تصریح کرد: با اجرای اینچه برون_شاهرود_طبس_ بندرعباس حجم انتقال بار از شمال به جنوب افزایش پیدا میکند، فاصله زمانی انتقال از ۱۲ روز به ۵ روز و بُعد مسافتی بیش از ۵۰۰ کیلومتر کاهش می یابد.

وی افزود: در بودجه سال جاری برای این مسیر ریلی ردیف اعتباری تعیین شده اما سرمایه گذارانی برای اجرای این پروژه ۲۲ هزار میلیارد تومانی وجود دارند تا انجام آن بار مالی برای دولت نداشته باشد و حتی در اجرای آن بین سرمایه گذاران رقابت نیز وجود دارد.

انتهای پیام

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گلستان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گلستان

    اخبار برگزیده