گاز بهای مشترکین «بسیار پر مصرف» به اندازه خوراک پتروشیمی محاسبه می شود

گاز بهای مشترکین «بسیار پر مصرف» به اندازه خوراک پتروشیمی محاسبه می شود

مدیر عامل شرکت گاز گلستان گفت: قیمت گازبهای مشترکین بسیار پرمصرف به اندازه قیمت خوراک پتروشیمی یعنی بین ۵۰ الی ۶۰ هزار ریال محاسبه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ علی طالبی اظهار کرد: بیش از ۸۵ درصد مصرف گاز گلستان در فصول سرد به ۶۳۸ مشترک بخش خانگی و گرمایشی اختصاص پیدا می کند.

وی افزود: بیش از ۷۰ درصد مشترکین خارج از الگوی مصرف هستد که در سه رده و دوازده پلکان مصرف تقسیم بندی شده اند.

وی تصریح کرد: رده اول کسانی که الگوی مصرف را رعایت کرده و در پلکان یک الی سه قرار می گیرند که مصارف این دسته زیر ۳۲۵ متر مکعب در ماه است و گازبهای آنها هیچ تغییری نمی کند و حتی برای گروه های توان خواه که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی هستند رایگان خواهد بود.

طالبی گفت: رده دوم، مشترکینی هستند که الگوی مصرف را رعایت نمی‌کنند و در پلکان ۴ الی ۱۰ قرار می گیرند که مصارف این دسته هم بین ۳۲۶ تا ۸۲۵ متر مکعب  در ماه است.

وی  ادامه داد: : مشترکین رده سوم بسیار پرمصرف هستند و در پلکان ۱۱ و ۱۲ قرار می‌گیرند که مصرف آن ها  بیش از  ۸۲۵ متر مکعب در ماه را در بر دارد و مصرف لجام گسیخته دارند.

 وی بیان کرد: خانوارهایی که به تنهایی به اندازه یک روستای کم خانوار مصرف می کنند لازم است خیلی زود رفتار مصرف خود را اصلاح کنند در غیر این صورت ناچار به اخطار و جریمه و حتی قطع مقطعی گاز خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان ضمن توصیه به مشترکین رده سوم که بسیار پر مصرف هستند اظهار کرد: قیمت گازبهای این مشترکین به اندازه قیمت خوراک پتروشیمی یعنی بین ۵۰ الی  ۶۰ هزار ریال محاسبه خواهد شد.

وی افزود: در مقابل واحدهایی که صرفه جویی در مصرف داشته باشند شامل واحدهای مسکونی به تناسب یک درصد صرفه جویی معادل ۳ درصد برابر تخفیف و حداکثر تا ۴۵ درصد گاز بهاء آنها کاهش می یابد و همچنین واحدهای صنعتی و موارد مرتبط دیگر حمایت شده و مورد تشویق قرار می گیرند.

  طالبی بیان کرد: انتظار میرود مشترکین استان گلستان با در نظر گرفتن فصل سرد فعلی و مشکلات اجتماعی علاوه بر همکاری و صرفه جویی در مصرف انرژی، ضمن کمک به اقتصاد خانوار، زمینه ای را برای تداوم گازرسانی و تامین گاز برای نقاط دور دست  فراهم کنند.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نظر شما

پربیننده‌ترین اخبار گلستان

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گلستان

اخبار برگزیده